Mailman 2.1 - en to nl translation catalogue (855 entries)

en: size not available
nl: grootte niet beschikbaar

en:  at
nl:  op

en: Previous message:
nl: Vorig bericht:

en: Next message:
nl: Volgend Bericht:

en: thread
nl: Draad

en: subject
nl: onderwerp

en: author
nl: auteur

en: date
nl: datum

en: <P>Currently, there are no archives. </P>
nl: <p>Er zijn momenteel geen archieven. </P>

en: Gzip'd Text%(sz)s
nl: Ingepakt in ZIP %(sz)s

en: Text%(sz)s
nl: Tekst %(sz)s

en: figuring article archives
nl: berekenen van artikelarchieven

en: April
nl: april

en: February
nl: februari

en: January
nl: januari

en: March
nl: maart

en: August
nl: augustus

en: July
nl: juli

en: June
nl: juni

en: May
nl: mei

en: December
nl: december

en: November
nl: november

en: October
nl: oktober

en: September
nl: september

en: First
nl: Eerste

en: Fourth
nl: Vierde

en: Second
nl: Tweede

en: Third
nl: Derde

en: %(ord)s quarter %(year)i
nl: %(ord)s kwartaal %(year)i

en: The Week Of Monday %(day)i %(month)s %(year)i
nl: De week van maandag %(day)i %(month)s %(year)i

en: Computing threaded index
nl: Berekenen van draadindex

en: Updating HTML for article %(seq)s
nl: Updaten van HTML voor artikel %(seq)s

en: article file %(filename)s is missing!
nl: artikelbestand %s is niet gevonden!

en: No subject
nl: Geen onderwerp

en: Creating archive directory
nl: Aanmaken van archiefmap

en: Reloading pickled archive state
nl: Herladen van de beschikbare archiefstatus

en: Pickling archive state into
nl: Verwerken archiefstatus in

en: Updating index files for archive [%(archive)s]
nl: Updaten van de archief indexbestanden [%(archive)s]

en:   Thread
nl:  Draad

en: due to excessive bounces
nl: door teveel bounceberichten

en: by yourself
nl: door uzelf

en: by the list administrator
nl: door de lijstbeheerder

en: for unknown reasons
nl: door onbekende redenen

en: disabled
nl: uitgezet

en: Bounce action notification
nl: Bounceactiemelding

en:  The last bounce received from you was dated %(date)s
nl:  Uw laatste bounce is ontvangen op $(date)s

en: (no subject)
nl: (Geen onderwerp)

en: [No bounce details are available]
nl: [Er zijn geen bouncedetails beschikbaar]

en: Administrator
nl: beheerder

en: No such list <em>%(safelistname)s</em>
nl: Er is geen lijst genaamd <em>%(safelistname)s</em>

en: Authorization failed.
nl: Autorisatie mislukt

en: You have turned off delivery of both digest and
                    non-digest messages.  This is an incompatible state of
                    affairs.  You must turn on either digest delivery or
                    non-digest delivery or your mailing list will basically be
                    unusable.
nl: U heeft tegelijk het bezorgen van een digest en
              individuele berichten uitgezet. Deze combinatie is niet geldig.
              u moet of de digest mode of de individuele berichten aanzetten
              anders is de maillijst onbruikbaar.

en: Warning:
nl: Waarschuwing:

en: You have digest members, but digests are turned
                    off. Those people will not receive mail.
nl: U heeft digest mode leden, maar de digest mode is uitgezet.
                 Deze leden krijgen nu geen mail bezorgd.

en: You have regular list members but non-digestified mail is
                    turned off.  They will receive mail until you fix this
                    problem.
nl: U heeft gewone leden, maar gewone mailbezorging staat uit.
                 Deze leden ontvangen mail totdat u het probleem heeft
                 opgelost.

en: %(hostname)s mailing lists - Admin Links
nl: %(hostname)s maillijsten - Beheerlinks.

en: Welcome!
nl: Welkom!

en: <p>There currently are no publicly-advertised %(mailmanlink)s
                mailing lists on %(hostname)s.
nl: <p>Er zijn momenteel geen publieke %(mailmanlink)s
                maillijsten op %(hostname)s.

en: <p>Below is the collection of publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.  Click on a list
                name to visit the configuration pages for that list.
nl: <p>Hieronder vind u een lijst van publieke
                %(mailmanlink)s maillijsten op %(hostname)s.  Klik op een
                lijstnaam voor de configuratiepagina's van die lijst.

en: right
nl: rechts

en: To visit the administrators configuration page for an
            unadvertised list, open a URL similar to this one, but with a '/' and
            the %(extra)slist name appended.  If you have the proper authority,
            you can also <a href="%(creatorurl)s">create a new mailing list</a>.
    
            <p>General list information can be found at
nl: Om voor een onzichtbare lijst naar de configuratiepagina te gaan voor beheerders
            opent u een URL vergelijkbaar als deze, maar dan met een '/' en
            de %(extra)slijstnaam toegevoegd.  Als u daartoe bevoegd bent
            kunt u ook een <a href="%(creatorurl)s">nieuwe</a> maillijst aanmaken.
    
            <p>Algemene lijstinformatie is te vinden op

en: the mailing list overview page
nl: de maillijst overzichtspagina

en: <p>(Send questions and comments to
nl: <p>Voor vragen kunt u terecht bij

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Omschrijving

en: [no description available]
nl: [geen beschrijving beschikbaar]

en: No valid variable name found.
nl: Geen geldige variabelenaam gevonden.

en: %(realname)s Mailing list Configuration Help
        <br><em>%(varname)s</em> Option
nl: %(realname)s Maillijst configuratiedetails voor de
        <br><em>%(varname)s</em> instelling

en: Mailman %(varname)s List Option Help
nl: Mailman %(varname)s Lijst Optie Hulp

en: <em><strong>Warning:</strong> changing this option here
        could cause other screens to be out-of-sync.  Be sure to reload any other
        pages that are displaying this option for this mailing list.  You can also
nl: <em><strong>Waarschuwing:</strong> het veranderen van
        deze instelling hier kan problemen opleveren op andere
        pagina's.  Vernieuw elke pagina waar ook deze instelling
        wordt getoond.  Je kan ook

en: return to the %(categoryname)s options page.
nl: terug naar de %(categoryname)spagina.

en: %(realname)s Administration (%(label)s)
nl: %(realname)s Beheer (%(label)s)

en: %(realname)s mailing list administration<br>%(label)s Section
nl: %(realname)s mailijstbeheer<br><i>%(label)s</i>

en: Configuration Categories
nl: Configuratiecategorieën

en: Other Administrative Activities
nl: Andere beheertaken

en: Tend to pending moderator requests
nl: Verwerk onbehandelde moderatorverzoeken

en: Go to the general list information page
nl: Ga naar de lijstinformatiepagina

en: Edit the public HTML pages
nl: Bewerk de publiek toegankelijke HTML-pagina's

en: Go to list archives
nl: Ga naar het archief

en: Delete this mailing list
nl: Verwijder deze mailing lijst

en:  (requires confirmation)<br>&nbsp;<br>
nl:  (bevestiging benodigd)<br>&nbsp;<br>

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Emergency moderation of all list traffic is enabled
nl: Noodmoderatie van al het lijstverkeer staat aan

en: Make your changes in the following section, then submit them
            using the <em>Submit Your Changes</em> button below.
nl: Verander de instellingen en maak ze actief door op de knop
            <em>Verstuur de wijzigingen</em> te klikken.

en: Additional Member Tasks
nl: Extra ledentaken

en: <li>Set everyone's moderation bit, including
                those members not currently visible
nl: <li>Zet alle leden op moderatie, ook
                de leden die niet op de pagina zijn afgebeeld

en: Off
nl: Uit

en: On
nl: Aan

en: Set
nl: Stel in

en: Value
nl: Waarde

en: Badly formed options entry:
     %(record)s
nl: Foute waarde:
     %(record)s

en: <em>Enter the text below, or...</em><br>
nl: <em>Voer de tekst in, of...</em><br>

en: <br><em>...specify a file to upload</em><br>
nl: <br><em>...upload een tekst bestand</em><br>

en: Topic %(i)d
nl: Onderwerp %(i)d

en: Delete
nl: Wis

en: Topic name:
nl: Onderwerp naam:

en: Regexp:
nl: Expressie:

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Add new item...
nl: Voeg een nieuw item toe...

en: ...before this one.
nl: ...voor deze.

en: ...after this one.
nl: ...na deze.

en: <br>(Edit <b>%(varname)s</b>)
nl: <br>(Details bekijken van <b>%(varname)s</b>)

en: <br>(Details for <b>%(varname)s</b>)
nl: <br>(Details voor <b>%(varname)s</b>)

en: <br><em><strong>Note:</strong>
            setting this value performs an immediate action but does not modify
            permanent state.</em>
nl: <br><em><strong>Opmerking:</strong>
            het instellen van deze waarde zorgt er voor dat er meteen actie
            wordt uitgevoerd. De andere instellingen worden hierdoor niet
            veranderd.</em>

en: Mass Subscriptions
nl: Meerdere leden aanmelden

en: Mass Removals
nl: Meerdere leden afmelden

en: Membership List
nl: Ledenlijst

en: Find member %(link)s:
nl: Zoek een lid %(link)s:

en: Search...
nl: Zoek....

en: Bad regular expression:
nl: Fout reguliere expressie:

en: %(allcnt)s members total, %(membercnt)s shown
nl: %(allcnt)s ledentotaal, %(membercnt)s zichtbaar

en: %(allcnt)s members total
nl: ledentotaal: %(allcnt)s

en: unsub
nl: afmelden

en: member address<br>member name
nl: adres van lid<br>naam van lid

en: mod
nl: moderatie

en: nomail<br>[reason]
nl: mail uit<br>[reden]

en: ack
nl: bevestiging

en: not metoo
nl: not metoo (niet ik ook)

en: nodupes
nl: Geen dubbele

en: plain
nl: plain (gewoon)

en: language
nl: taal

en: <b>unsub</b> -- Click on this to unsubscribe the member.
nl: b>afmelden</b> -- Klik hier om een lid af te melden..

en: <b>mod</b> -- The user's personal moderation flag.  If this is
            set, postings from them will be moderated, otherwise they will be
            approved.
nl: <b>moderatie</b> -- De moderatie instelling.  Als deze
            is ingesteld, worden de berichten vastgehouden. En anders worden ze
            automatich doorgelaten op de lijst.

en: <b>hide</b> -- Is the member's address concealed on
            the list of subscribers?
nl: <b>onzichtbaar</b> -- Zijn de emailadressen van de gebruikers
            afgeschermd op de lijst?

en: <b>nomail</b> -- Is delivery to the member disabled?  If so, an
            abbreviation will be given describing the reason for the disabled
            delivery:
                <ul><li><b>U</b> -- Delivery was disabled by the user via their
                        personal options page.
                    <li><b>A</b> -- Delivery was disabled by the list
                        administrators.
                    <li><b>B</b> -- Delivery was disabled by the system due to
                        excessive bouncing from the member's address.
                    <li><b>?</b> -- The reason for disabled delivery isn't known.
                        This is the case for all memberships which were disabled
                        in older versions of Mailman.
                </ul>
nl: <b>mail uit</b> -- Is de bezorging naar de gebruiker uitgezet?
            Hieronder de uitleg van de variabelen:
            
                <ul><li><b>U</b> -- De gebruiker heeft zichzelf op nomail gezet 
                        via de persoonlijke instellingen pagina.
                    <li><b>A</b> -- De nomail optie is aangezet door de lijstbeheerder
                        
                    <li><b>B</b> -- De nomail optie is ingeschakeld door het systeem.
                        (bouncings).
                    <li><b>?</b> -- Reden voor nomail is onbekend.
                        Mischien vanwege een oudere versie van de maillijst manager.
                        
                </ul>

en: <b>ack</b> -- Does the member get acknowledgements of their
            posts?
nl: <b>bevestiging</b> -- Krijgt de gebruiker een bevestiging van elk
            bericht dat naar een lijst wordt gestuurd?

en: <b>not metoo</b> -- Does the member want to avoid copies of their
            own postings?
nl: <b>not metoo</b> -- Wil het lid geen kopieën van eigen berichten
           krijgen?

en: <b>nodupes</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?
nl: <b>Geen dubbele</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?<b>Geen duplicaten</b> -- Wil het lid voorkomen dat er duplicaten van
            hetzelfde bericht worden ontvangen?

en: <b>digest</b> -- Does the member get messages in digests?
            (otherwise, individual messages)
nl: <b>digest</b> -- Krijgt het lid de berichten in digests?
            (anders individueel bezorgde berichten)

en: <b>plain</b> -- If getting digests, does the member get plain
            text digests?  (otherwise, MIME)
nl: <b>plain</b> -- Als het lid digests krijgt, zijn dat dan gewone tekst
            digests?  (anders MIME)

en: <b>language</b> -- Language preferred by the user
nl: <b>taal</b> -- Door de gebruiker gewenste taal

en: Click here to hide the legend for this table.
nl: Klik hier om de legenda te verbergen.

en: Click here to include the legend for this table.
nl: Klik hier om de legenda weer te geven.

en: <p><em>To view more members, click on the appropriate
            range listed below:</em>
nl: <p><em>Om meer leden te zien klik je op de letterlinks
            hieronder:</em>

en: from %(start)s to %(end)s
nl: van %(start)s tot %(end)s

en: Subscribe these users now or invite them?
nl: Meld deze leden nu aan of stuur ze een uitnodiging?

en: Invite
nl: Uitnodiging

en: Subscribe
nl: Aanmelden

en: Send welcome messages to new subscribees?
nl: Stuur een welkomstbericht naar de nieuwe leden?

en: No
nl: Nee

en: Yes
nl: Ja

en: Send notifications of new subscriptions to the list owner?
nl: Stuur een melding naar de lijstbeheerder over nieuwe aanmeldingen?

en: Enter one address per line below...
nl: Voer hieronder een adres per regel in...

en: ...or specify a file to upload:
nl: ...of kies een tekstbestand om te uploaden:

en: Below, enter additional text to be added to the
        top of your invitation or the subscription notification.  Include at least
        one blank line at the end...
nl: Voeg hieronder een begeleidende tekst in die
        wordt toegevoegd aan de uitnodiging of het aanmeldingsbericht.    voeg tenminste een lege regel toe aan het eind...

en: Send unsubscription acknowledgement to the user?
nl: Stuur een afmeldingsbericht naar de gebruiker?

en: Send notifications to the list owner?
nl: Verstuur meldingen naar de lijstbeheerder?

en: Change list ownership passwords
nl: Verander de lijstbeheerderwachtwoorden

en: The <em>list administrators</em> are the people who have ultimate control over
    all parameters of this mailing list.  They are able to change any list
    configuration variable available through these administration web pages.
    
    <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions; they are not
    able to change any list configuration variable, but they are allowed to tend
    to pending administration requests, including approving or rejecting held
    subscription requests, and disposing of held postings.  Of course, the
    <em>list administrators</em> can also tend to pending requests.
    
    <p>In order to split the list ownership duties into administrators and
    moderators, you must set a separate moderator password in the fields below,
    and also provide the email addresses of the list moderators in the
    <a href="%(adminurl)s/general">general options section</a>.
nl: De <em>lijstbeheerders</em> zijn personen die de volledige zeggenschap hebben
    over alle instellingsmogelijkheden van deze maillijst.  Zijn kunnen elke
    instellingsvariabele veranderen door middel van deze beheerpagina's.
    
    <p>De <em>lijstmoderators/em> hebben wat beperktere bevoegdheden. Zij kunnen
    geen veranderingen in de instellingen van de lijst aanbrengen, maar zij mogen wel
    onbehandelde beheerverzoeken verwerken, zoals goedkeuren en afkeuren van
    aanmeldingsverzoeken en het verwijderen van vastgehouden berichten.  Natuurlijk
    kunnen de <em>lijstbeheerders</em> ook onbehandelde verzoeken verwerken
    
    <p>Om de lijsteigenaarschapstaken te verdelen in beheerders- en moderatorstaken
    moet u een apart moderatorwachtwoord instellen in de velden hieronder en
    een e-mailadres van de lijstmoderator invullen in 
    <a href="%(adminurl)s/general">Algemene Instellingen</a>.

en: Enter new administrator password:
nl: Voer uw nieuwe beheerderswachtwoord in:

en: Confirm administrator password:
nl: Bevestig het beheerderswachtwoord

en: Enter new moderator password:
nl: Voer uw nieuwe moderatorwachtwoord in:

en: Confirm moderator password:
nl: Nogmaals het wachtwoord:

en: Submit Your Changes
nl: Verstuur de wijzigingen

en: Moderator passwords did not match
nl: Moderatorwachtwoorden kwamen niet overeen

en: Administrator passwords did not match
nl: Beheerderswachtwoorden kwamen niet overeen

en: Already a member
nl: Is al lid

en: &lt;blank line&gt;
nl: &lt;lege regel&gt;

en: Bad/Invalid email address
nl: Geen geldig e-mailadres

en: Hostile address (illegal characters)
nl: Geen geldige karakters in het adres

en: Successfully invited:
nl: Succesvol uitgenodigd:

en: Successfully subscribed:
nl: Succesvol aangemeld:

en: Error inviting:
nl: Fouten bij het uitnodigen:

en: Error subscribing:
nl: Fouten bij het aanmelden:

en: Successfully Unsubscribed:
nl: Met success afgemeld:

en: Cannot unsubscribe non-members:
nl: Kan geen niet-leden afmelden:

en: Bad moderation flag value
nl: Verkeerde moderatievlagwaarde

en: Not subscribed
nl: Niet aangemeld

en: Ignoring changes to deleted member: %(user)s
nl: Negeer de wijzigingen voor verwijderd lid: %(user)s

en: Successfully Removed:
nl: Successvol Verwijderd:

en: Error Unsubscribing:
nl: Fout bij afmelden:

en: %(realname)s Administrative Database
nl: %(realname)s Beheerdatabase

en: %(realname)s Administrative Database Results
nl: %(realname)s Beheerdatabaseresultaten

en: There are no pending requests.
nl: Er zijn geen openstaande verzoeken.

en: Click here to reload this page.
nl: Klik hier om deze pagina te verversen.

en: Detailed instructions for the administrative database
nl: Gedetailleerde instructies voor de beheerdatabase

en: Administrative requests for mailing list:
nl: Administratieve verzoeken voor maillijst:

en: Submit All Data
nl: Verstuur de wijzigingen

en: all of %(esender)s's held messages.
nl: Alle vastgehouden berichten van %(esender)s.

en: a single held message.
nl: één vastgehouden bericht.

en: all held messages.
nl: alle vastgehouden berichten.

en: Mailman Administrative Database Error
nl: Mailman beheerdatabasefout!

en: list of available mailing lists.
nl: lijst van beschikbare maillijsten

en: You must specify a list name.  Here is the %(link)s
nl: U moet een lijstnaam opgeven, Hier is de %(link)s

en: Subscription Requests
nl: Aanmeldingsverzoeken

en: Address/name
nl: Adres/Naam

en: Your decision
nl: Uw beslissing

en: Reason for refusal
nl: Reden voor weigering

en: Defer
nl: Uitstellen

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Reject
nl: Afkeuren

en: Discard
nl: Negeren

en: Permanently ban from this list
nl: Permanent verbod voor deze lijst

en: User address/name
nl: Gebruikeradres/naam

en: Unsubscription Requests
nl: Afmeldingsverzoeken

en: From:
nl: Van:

en: Action to take on all these held messages:
nl: Te ondernemen actie op al deze vastgehouden berichten:

en: Accept
nl: Accepteren

en: Preserve messages for the site administrator
nl: Geef de berichten door aan de lijstbeheerder

en: Forward messages (individually) to:
nl: Stuur de berichten door naar:

en: Clear this member's <em>moderate</em> flag
nl: Verwijder de <em>moderatie</em>instelling

en: <em>The sender is now a member of this list</em>
nl: <em>De zender is nu lid van deze lijst</em>

en: Add <b>%(esender)s</b> to a sender filter
nl: Voeg <b>%(esender)s</b> toe aan het verstuurdersfilter

en: Accepts
nl: Accepteren

en: Discards
nl: Genegeerde

en: Holds
nl: Vasthouden

en: Rejects
nl: Niet toelaten

en: Ban <b>%(esender)s</b> from ever subscribing to this
                        mailing list
nl: Verbied <b>%(esender)s</b> om zich ooit aan te melden op deze
                        maillijst

en: Click on the message number to view the individual
                message, or you can
nl: Klik op het berichtnummer om het bericht te bekijken,
                of u kunt ook

en: view all messages from %(esender)s
nl: alle berichten bekijken van %(esender)s

en: Subject:
nl: Onderwerp:

en: Size:
nl: Grootte:

en: not available
nl: niet beschikbaar

en: Reason:
nl: Reden:

en: Received:
nl: Ontvangen:

en: Posting Held for Approval
nl: Bericht vastgehouden voor goedkeuring

en:  (%(count)d of %(total)d)
nl:  (%(count)d van %(total)d)

en: <em>Message with id #%(id)d was lost.
nl: <em>Bericht met id #%(id)d was verloren.

en: <em>Message with id #%(id)d is corrupted.
nl: <em>Bericht met id #%(id)d is beschadigd.

en: Action:
nl: Actie:

en: Preserve message for site administrator
nl: Stuur het bericht door aan de website beheerder

en: Additionally, forward this message to:
nl: Vervolgens, stuur het bericht door naar:

en: [No explanation given]
nl: [Geen uitleg gegeven]

en: If you reject this post,<br>please explain (optional):
nl: Als het bericht niet is toegelaten,<br>Leg dan uit waarom (optioneel):

en: Message Headers:
nl: Bericht headers:

en: Message Excerpt:
nl: Bericht inhoud:

en: No reason given
nl: Geen reden opgegeven

en: [No reason given]
nl: [Geen reden opgegeven]

en: Database Updated...
nl: De database is gewijzigd...

en:  is already a member
nl:  is al lid

en: Confirmation string was empty.
nl: De bevestiging was niet ingevuld.

en: <b>Invalid confirmation string:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Note that confirmation strings expire approximately
        %(days)s days after the initial subscription request.  If your
        confirmation has expired, please try to re-submit your subscription.
        Otherwise, <a href="%(confirmurl)s">re-enter</a> your confirmation
        string.
nl: <b>Geen geldige bevestiging:</b>
        %(safecookie)s.
    
        <p>Opmerking: de bevestigingen zijn maar
        %(days)s dagen geldig na de aanmelding. Als uw
        bevestiging is verlopen, probeert u dan opnieuw aan te melden.
        Anders, bevestig <a href="%(confirmurl)s">hier</a> uw
        bevestigingscode.

en: The address requesting unsubscription is not
                    a member of the mailing list.  Perhaps you have already been
                    unsubscribed, e.g. by the list administrator?
nl: Het adres waarvoor de afmelding wordt aangevraagd is geen
                    lid van de maillijst.  Misschien heeft bent u al afgemeld,
                    bijvoorbeeld door de lijstbeheerder?

en: The address requesting to be changed has
                        been subsequently unsubscribed.  This request has been
                        cancelled.
nl: Het adres dat een veranderingsverzoek deed
                        is al afgemeld. Dit verzoek is geannuleerd.

en: System error, bad content: %(content)s
nl: Systeemfout, foute inhoud: %(content)s

en: Bad confirmation string
nl: Verkeerde bevestigingscode

en: Enter confirmation cookie
nl: Voer uw bevestigingscode in

en: Please enter the confirmation string
        (i.e. <em>cookie</em>) that you received in your email message, in the box
        below.  Then hit the <em>Submit</em> button to proceed to the next
        confirmation step.
nl: Voer de bevestigingscode in
        (i.e. <em>code</em>) dat u heeft ontvangen in een e-mailbericht, in het invoerveld
        hieronder.  Druk dan op de <em>Verstuur</em> knop voor de volgende
        bevestigingsstap.

en: Confirmation string:
nl: Bevestigingscode:

en: Submit
nl: Verstuur

en: Confirm subscription request
nl: Bevestig het aanmeldingsverzoek

en: Your confirmation is required in order to complete the
        subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.  Your
        subscription settings are shown below; make any necessary changes and hit
        <em>Subscribe</em> to complete the confirmation process.  Once you've
        confirmed your subscription request, you will be shown your account
        options page which you can use to further customize your membership
        options.
    
        <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription is
        confirmed.  You can change it by visiting your personal options page.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this subscription
        request.
nl: Uw bevestiging is vereist om uw aanmeldingsverzoek voor de maillijst
        <em>%(listname)s</em> te voltooien.  Uw lidmaatschapsinstellingen
        zijn hieronder weergegeven. Indien nodig kunt u deze gegevens wijzigen
        en op <em>Aanmelden</em> klikken om verder te gaan.  Nadat u uw
        aanmeldingsverzoek heeft bevestigd komt u op uw lidmaatmaatschaps-
        instellingenpagina die u kunt gebruiken om uw lidmaatschap verder aan uw
        wensen aan te passen.
    
        <p>Opmerking: uw wachtwoord zal naar u worden verstuurd via e-mial nadat
        uw lidmaatschap is bevestigd.  U kunt het wachtwoord veranderen als u uw
        lidmaatschapsinstellingenpagina bezoekt.
    
        <p>Of klik op <em>Annuleren</em> om dit aanmeldingsverzoek af te breken.

en: Your confirmation is required in order to continue with
            the subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.
            Your subscription settings are shown below; make any necessary changes
            and hit <em>Subscribe to list ...</em> to complete the confirmation
            process.  Once you've confirmed your subscription request, the
            moderator must approve or reject your membership request.  You will
            receive notice of their decision.
    
            <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription
            is confirmed.  You can change it by visiting your personal options
            page.
    
            <p>Or, if you've changed your mind and do not want to subscribe to
            this mailing list, you can hit <em>Cancel my subscription
            request</em>.
nl: Uw bevestiging is vereist om door te gaan met het aanmeldingsverzoek
            voor de maillijst <em>%(listname)s</em>. Uw lidmaatschapsinstellingen
            zijn hieronder weergegeven. Indien nodig kunt u deze gegevens wijzigen
            en op <em>Aanmelden</em> klikken om verder te gaan.
            Nadat u uw aanmeldingsverzoek heeft bevestigd moet de moderator uw
            verzoek goedkeuren of afkeuren. U krijgt over deze beslissing nog bericht.
    
        <p>Opmerking: uw wachtwoord zal naar u worden verstuurd via e-mial nadat
        uw lidmaatschap is bevestigd.  U kunt het wachtwoord veranderen als u uw
        lidmaatschapsinstellingenpagina bezoekt.
    
        <p>Mocht u van gedachten zijn veranderd en geen lid willen worden van de
        maillijst klik op dan op <em>Annuleer mijn aanmeldingsverzoek</em>.

en: Your email address:
nl: Uw e-mailadres:

en: Your real name:
nl: Uw volledige naam:

en: Receive digests?
nl: Wilt u digests ontvangen?

en: Preferred language:
nl: Taalvoorkeur:

en: Cancel my subscription request
nl: Verwijder mijn aanmeldingsverzoek

en: Subscribe to list %(listname)s
nl: Meldt u aan op deze maillijst %(listname)s

en: You have canceled your subscription request.
nl: U heeft uw aanmelding geannuleerd.

en: Awaiting moderator approval
nl: Wachtend op moderatorgoedkeuring.

en:             You have successfully confirmed your subscription request to the
                mailing list %(listname)s, however final approval is required from
                the list moderator before you will be subscribed.  Your request
                has been forwarded to the list moderator, and you will be notified
                of the moderator's decision.
nl:             U heeft succesvol uw aanmeldingsverzoek voor de
                maillijst %(listname)s bevestigd. Omdat de lijst wordt gemodereerd,
                 zal de lijstmoderator uw verzoek eerst moeten goedkeuren voordat
                u definitief bent aangemeld. Uw verzoek is doorgestuurd naar de
                lijstmoderator. U zult nog bericht ontvangen over de moderator's
                beslissing.

en: Invalid confirmation string.  It is
                possible that you are attempting to confirm a request for an
                address that has already been unsubscribed.
nl: Foute bevestigingscode!.  Het is
                mogelijk u een verzoek doe voor afmelding voor een
                e-mailadres dat al is afgemeld.

en: You are already a member of this mailing list!
nl: U bent al lid van deze maillijst!

en: Subscription request confirmed
nl: Aanmeldingsverzoek bevestigd

en:             You have successfully confirmed your subscription request for
                "%(addr)s" to the %(listname)s mailing list.  A separate
                confirmation message will be sent to your email address, along
                with your password, and other useful information and links.
    
                <p>You can now
                <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership login
                page</a>.
nl:             U heeft succesvol uw aanmeldingsverzoek bevestigd voor
                maillijst %(listname)s met "%(addr)s".  Een apart
                bevestigingsbericht zal naar uw e-mailadres worden
                verstuurd, samen met uw wachtwoord en andere belangrijke
                informatie en links.
    
                <p>U kunt nu doorgaan naar uw lidmaatschaps
                <a href="%(optionsurl)s">inlogpagina</a>.

en: You have canceled your unsubscription request.
nl: U heeft uw afmeldingsverzoek geannuleerd.

en: Unsubscription request confirmed
nl: Afmeldingsverzoek is bevestigd

en:             You have successfully unsubscribed from the %(listname)s mailing
                list.  You can now <a href="%(listinfourl)s">visit the list's main
                information page</a>.
nl:             U heeft zich succesvol afgemeld van de %(listname)s maillijst
                U kunt nu de <a href="%(listinfourl)s">informatiepagina van de
                maillijst</a> bezoeken.

en: Confirm unsubscription request
nl: Bevestig afmeldingsverzoek

en: <em>Not available</em>
nl: <em>Niet beschikbaar</em>

en: Your confirmation is required in order to complete the
        unsubscription request from the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Email address:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Unsubscribe</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this unsubscription
        request.
nl: Uw bevestiging is vereist om uw afmeldingsverzoek voor de maillijst
        <em>%(listname)s</em> te voltooien.  U bent op dit moment
        aangemeld met de volgende gegevens:
    
        <ul><li><b>Naam:</b> %(fullname)s
            <li><b>E-mailadres:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Klik op de <em>Afmelden</em> knop hieronder om het verder te
        gaan.
    
        <p>Of klik op <em>Annuleren</em> om uw afmeldingsverzoek af
        te breken.

en: Unsubscribe
nl: Afmelden

en: Cancel and discard
nl: Annuleer en negeer

en: You have canceled your change of address request.
nl: Je hebt je email adres verandering geannuleerd.

en: Change of address request confirmed
nl: Wijziging van het e-mailadres is bevestigd

en:             You have successfully changed your address on the %(listname)s
                mailing list from <b>%(oldaddr)s</b> to <b>%(newaddr)s</b>.  You
                can now <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership
                login page</a>.
nl:             U heeft succesvol uw mailadres voor de %(listname)s maillijst veranderd
                van <b>%(oldaddr)s</b> naar <b>%(newaddr)s</b>.  Uw kunt
                verder gaan naar uw lidmaatschaps<a href="%(optionsurl)s">inlogpagina</a>.

en: Confirm change of address request
nl: Bevestig uw adreswijzigingsverzoek

en: globally
nl: globaal

en: Your confirmation is required in order to complete the
        change of address request for the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Old email address:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        and you have requested to %(globallys)s change your email address to
    
        <ul><li><b>New email address:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Change address</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this change of address
        request.
nl: Uw bevestiging is vereist om uw adreswijzigingsverzoek voor
        de <em>%(listname)s</em> maillijst te voltooien.  U bent op dit moment
        aangemeld met de volgende gegevens:
    
        <ul><li><b>Naam:</b> %(fullname)s
            <li><b>Oude e-mailadres:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        en u heeft verzocht dit e-mailadres %(globallys)s te veranderen naar
    
        <ul><li><b>Nieuw e-mailadres:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Klik op de <em>Wijzig adres</em> knop hieronder om verder te gaan
    
        <p>Of klik op <em>Annuleren</em> om dit adreswijzigingsverzoek te
        annuleren.

en: Change address
nl: Verander e-mailadres

en: Continue awaiting approval
nl: Wacht op goedkeuring

en: Okay, the list moderator will still have the
        opportunity to approve or reject this message.
nl: OK, de lijstmoderator heeft nog steeds de bevoegdheid om
        het bericht te annuleren of door te laten.

en: Sender discarded message via web.
nl: Verstuurder heeft bericht geannuleerd via het web.

en: The held message with the Subject:
                header <em>%(subject)s</em> could not be found.  The most likely
                reason for this is that the list moderator has already approved or
                rejected the message.  You were not able to cancel it in
                time.
nl: Het vastgehouden bericht met het onderwerp:
                <em>%(subject)s</em> is niet gevonden.  Dit is waarschijnlijk
                veroorzaakt doordat de lijstmoderator het bericht al goed- of afgekeurd
                heeft.  U was daardoor niet op tijd om het bericht nog te kunnen
                intrekken.

en: Posted message canceled
nl: Bezorgd bericht geannuleerd

en:             You have successfully canceled the posting of your message with
                the Subject: header <em>%(subject)s</em> to the mailing list
                %(listname)s.
nl:             U heeft succesvol uw bericht met als onderwerp
                <em>%(subject)s</em> naar de maillijst %(listname)s.
                kunnen intrekken.

en: Cancel held message posting
nl: Annuleer vastgehouden bericht

en: The held message you were referred to has
            already been handled by the list administrator.
nl: Het vastgehouden bericht waarnaar u verwijst is al
            verwerkt door de lijstbeheerder.

en: Your confirmation is required in order to cancel the
        posting of your message to the mailing list <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Sender:</b> %(sender)s
            <li><b>Subject:</b> %(subject)s
            <li><b>Reason:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Cancel posting</em> button to discard the posting.
    
        <p>Or hit the <em>Continue awaiting approval</em> button to continue to
        allow the list moderator to approve or reject the message.
nl: U bevestiging is vereist om uw bericht naar de <em>%(listname)s</em>
        in te trekken:
    
        <ul><li><b>Zender:</b> %(sender)s
            <li><b>Onderwerp:</b> %(subject)s
            <li><b>Reden:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Klik op de <em>Trek bericht in</em> knop om het bericht in te trekken.
    
        <p>Of klik op de <em>Wacht op goedkeuring</em> knop om de
        lijstmoderator het bericht te laten goed- of afkeuren.

en: Cancel posting
nl: Annuleer het bericht

en: You have canceled the re-enabling of your membership.  If
        we continue to receive bounces from your address, it could be deleted from
        this mailing list.
nl: U heeft de her-activering van uw lidmaatschap geannuleerd. Als
        het systeem weer bounces krijgt van uw adres dan word uw lidmaatschap
        geannuleerd voor deze maillijst.

en: Membership re-enabled.
nl: Lidmaatschap is weer geaktiveerd.

en:             You have successfully re-enabled your membership in the
                %(listname)s mailing list.  You can now <a
                href="%(optionsurl)s">visit your member options page</a>.
nl:             U heeft uw lidmaatschap weer op aktief gezet voor de
                %(listname)s maillijst.  U kunt nu <a
                href="%(optionsurl)s">uw lidmaatschap instellingenpagina bezoeken</a>.

en: Re-enable mailing list membership
nl: Her-aanmelding mailing lijst lidmaatschap

en: We're sorry, but you have already been unsubscribed
            from this mailing list.  To re-subscribe, please visit the
            <a href="%(listinfourl)s">list information page</a>.
nl: Sorry, je bent al afgemeld van
            deze mailing lijst.  Om je weer aan te nelden bezoek
            <a href="%(listinfourl)s">lijst informatie pagina</a>.

en: <em>not available</em>
nl: <em>niet beschikbaar</em>

en: Re-enable membership
nl: Her-activeer lidmaatschap

en: Cancel
nl: Annuleer

en: Bad URL specification
nl: Geen goede URL-specificatie

en: Return to the
nl: Terug naar de

en: general list overview
nl: algemeen overzicht lijst

en: <br>Return to the
nl: <br>Terug naar de

en: administrative list overview
nl: beheerdersoverzicht lijst

en: List name must not include "@": %(listname)s
nl: Lijstnaam mag niet de volgende tekens bevatten: "@": %(listname)s

en: List already exists: %(listname)s
nl: Lijst bestaat al: %(listname)s

en: You forgot to enter the list name
nl: U bent vergeten de lijstnaam in te voeren

en: You forgot to specify the list owner
nl: U bent vergeten de lijstbeheerder in te voeren

en: Leave the initial password (and confirmation) fields
                    blank if you want Mailman to autogenerate the list
                    passwords.
nl: Als u het wachtwoordveld leeg laat
                    dan zal het systeem een wachtwoord genereren.

en: Initial list passwords do not match
nl: Ingevoerde wachtwoorden komen niet overeen

en: The list password cannot be empty<!-- ignore -->
nl: Het lijstwachtwoord moet ingevuld worden<!-- ignore -->

en: You are not authorized to create new mailing lists
nl: U bent niet geauthoriseerd om nieuwe lijsten aan te maken

en: Bad owner email address: %(s)s
nl: Foutieve lijsteigenaar e-mailadres: %(s)s

en: Illegal list name: %(s)s
nl: Ongeldige lijstnaam: %(s)s

en: Some unknown error occurred while creating the list.
                    Please contact the site administrator for assistance.
nl: Er is een onbekende fout opgetreden tijdens het maken van de lijst.
                    Neem contact op met de website eigenaar voor assistentie.

en: Your new mailing list: %(listname)s
nl: Uw nieuwe maillijst : %(listname)s

en: Mailing list creation results
nl: Maillijst aanmaakresultaten:

en: You have successfully created the mailing list
        <b>%(listname)s</b> and notification has been sent to the list owner
        <b>%(owner)s</b>.  You can now:
nl: De maillijst is aangemaakt.
        <b>%(listname)s</b> gegevens zijn naar de lijstbeheerder verstuurd
        <b>%(owner)s</b>.  Je kan nu:

en: Visit the list's info page
nl: Bezoek de lijstinformatiepagina

en: Visit the list's admin page
nl: Bezoek de lijstbeheerderspagina

en: Create another list
nl: Maak nog een maillijst aan

en: Create a %(hostname)s Mailing List
nl: Maak aan een %(hostname)s Maillijst

en: Error:
nl: Fout:

en: You can create a new mailing list by entering the
        relevant information into the form below.  The name of the mailing list
        will be used as the primary address for posting messages to the list, so
        it should be lowercased.  You will not be able to change this once the
        list is created.
    
        <p>You also need to enter the email address of the initial list owner.
        Once the list is created, the list owner will be given notification, along
        with the initial list password.  The list owner will then be able to
        modify the password and add or remove additional list owners.
    
        <p>If you want Mailman to automatically generate the initial list admin
        password, click on `Yes' in the autogenerate field below, and leave the
        initial list password fields empty.
    
        <p>You must have the proper authorization to create new mailing lists.
        Each site should have a <em>list creator's</em> password, which you can
        enter in the field at the bottom.  Note that the site administrator's
        password can also be used for authentication.
nl: U kunt een nieuwe maillijst aanmaken door hieronder de relevante gegevens
        in het formulier in te vullen. De naam van de maillijst zal worden gebruikt
        als hoofdadres voor het versturen van berichten naar de maillijst, dus
        het moet in kleine letters getypt zijn.  Nadat de lijst is aangemaakt kunt u
        dit niet meer veranderen.
    
        <p>U moet ook een e-mailadres van de maillijstbeheerder invullen.
        Wanneer de lijst is aangemaakt zal de beheerder hiervan een melding
        krijgen met daarin het initiële wachtwoord. De lijstbeheerder kan dan zelf
        het wachtwoord wijzigen en eventueel andere lijstbeheerders toevoegen
        of verwijderen.
    
        <p>Het is ook mogelijk om Mailman de initiële wachtwoorden zelf te laten
        genereren. Klik hiervoor op 'Ja' in het automatisch genereren veld hieronder
        en laat de initiële wachtwoordvelden leeg.
    
        <p>U kunt alleen een nieuwe maillijst aanmaken als u daarvoor geautoriseerd
        bent. Elke site hoort een <em>lijstbeheerders</em>wachtwoord te hebben.
        Dit kunt u invullen in het onderste veld.  Opmerking: ook het wachtwoord van
        de sitebeheerder kan worden gebruikt voor authentificatie.

en: List Identity
nl: Lijstidentificatie

en: Name of list:
nl: Naam van de lijst:

en: Initial list owner address:
nl: Lijstbeheerders e-mailadres:

en: Auto-generate initial list password?
nl: Automatisch een wachtwoord genereren?

en: Initial list password:
nl: Lijstwachtwoord:

en: Confirm initial password:
nl: Bevestiging lijstwachtwoord

en: List Characteristics
nl: Lijst eigenschappen

en: Should new members be quarantined before they
        are allowed to post unmoderated to this list?  Answer <em>Yes</em> to hold
        new member postings for moderator approval by default.
nl: Moeten leden in 'quarantaine' worden gezet voordat
        ze ongemodereerd naar deze lijst mogen versturen? Antwoord <em>Ja</em>
        om berichten van nieuwe leden vast te houden voor goedkeuring door de
        moderator als standaard in te stellen.

en: Initial list of supported languages.  <p>Note that if you do not
            select at least one initial language, the list will use the server
            default language of %(deflang)s
nl: Beginlijst van ondersteunde talen. <p>Als je niet tenminste één
            taal kiest dan zal de lijst deze standaardtaal voor deze server
            gebruiken: %(deflang)s

en: Send "list created" email to list owner?
nl: Verzend een "list created" e-mail naar de lijstbeheerder?

en: List creator's (authentication) password:
nl: (authentificatie) wachtwoord van de lijsteigenaar:

en: Create List
nl: Lijst aanmaken

en: Clear Form
nl: Wis formulier

en: General list information page
nl: Algemene lijstinformatiepagina

en: Subscribe results page
nl: Aanmeldingsresultaatpagina

en: User specific options page
nl: Gebruikersspecifieke instellingenpagina

en: List name is required.
nl: Lijstnaam is vereist.

en: %(realname)s -- Edit html for %(template_info)s
nl: %(realname)s -- Bewerken html voor %(template_info)s

en: Edit HTML : Error
nl: Bewerk HTML : Fout

en: %(safetemplatename)s: Invalid template
nl: %(safetemplatename)s: Geen geldige template

en: %(realname)s -- HTML Page Editing
nl: %(realname)s -- HTML-pagina Bewerken

en: Select page to edit:
nl: Selecteer pagina om te bewerken:

en: View or edit the list configuration information.
nl: Bekijk of bewerk de informatie van de lijstconfiguratie

en: When you are done making changes...
nl: Als u klaar bent met het bewerken...

en: Submit Changes
nl: Verstuur de wijzigingen

en: Can't have empty html page.
nl: Pagina mag niet leeg zijn!

en: HTML Unchanged.
nl: Pagina onveranderd.

en: HTML successfully updated.
nl: HTML pagina opgeslagen.

en: %(hostname)s Mailing Lists
nl: %(hostname)s Mailing Lijsten

en: <p>There currently are no publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.
nl: <p>Er zijn momenteel geen publieke
                %(mailmanlink)s mailing lijsten op %(hostname)s.

en: <p>Below is a listing of all the public mailing lists on
                %(hostname)s.  Click on a list name to get more information about
                the list, or to subscribe, unsubscribe, and change the preferences
                on your subscription.
nl: <p>Hier vind u alle publieke mailing lijsten op
                %(hostname)s. Klik op een lijstnaam voor meer informatie.

en: right
nl: rechts

en:  To visit the general information page for an unadvertised list,
            open a URL similar to this one, but with a '/' and the %(adj)s
            list name appended.
            <p>List administrators, you can visit
nl:  Om de algemene informatiepagina te openen voor een lijst die niet zichtbaar is,
            opent u een URL zoals deze, maar dan met een '/' en de %(adj)s
            lijstnaam erachter.
            <p>Lijstbeheerders, u kunt naar

en: the list admin overview page
nl: de lijstbeheer overzichtspagina

en:  to find the management interface for your list.
             <p>Send questions or comments to
nl: gaan om de beheerpagina te vinden van uw lijst.
             <p>Vragen kunt u richten aan

en: Edit Options
nl: Bewerk de opties

en: View this page in
nl: Bekijk deze pagina in

en: CGI script error
nl: CGI-scriptfout

en: Invalid options to CGI script.
nl: Ongeldige opties doorgegeven aan het CGI-script.

en: No address given
nl: Er is geen adres opgegeven

en: No such member: %(safeuser)s.
nl: Onbekend lid: %(safeuser)s.

en: The confirmation email has been sent.
nl: Het bevestigingsbericht is verzonden

en: A reminder of your password has been emailed to you.
nl: Een herinneringsbericht met uw wachtwoord is verzonden.

en: Authentication failed.
nl: Autentificatie is mislukt

en: Click on a link to visit your options page for the
            requested mailing list.
nl: Klik op een link om de instellingenpagina weer te geven van de
            opgevraagde maillijst.

en: Addresses did not match!
nl: Adressen komen niet overeen!

en: You are already using that email address
nl: Je gebruikt dat e-mailadres al

en: The new address is already a member: %(newaddr)s
nl: %(newaddr)s is al lid van de maillijst.

en: Addresses may not be blank
nl: E-mailadressen mogen niet blanco zijn

en: A confirmation message has been sent to %(newaddr)s.
nl: Een bevestigingsbericht is verzonden naar %(newaddr)s.

en: Bad email address provided
nl: Foutief e-mailadres opgegeven

en: Illegal email address provided
nl: Ongeldig e-mailadres opgegeven

en: %(newaddr)s is already a member of the list.
nl: %(newaddr)s is al lid van de maililijst.

en: Member name successfully changed.
nl: Gebruikersnaam is veranderd.

en: Passwords may not be blank
nl: Wachtwoorden mogen niet blanco zijn

en: Passwords did not match!
nl: Wachtwoorden kwamen niet overeen!

en: Password successfully changed.
nl: Wachtwoord is veranderd.

en: You must confirm your unsubscription request by turning
                    on the checkbox below the <em>Unsubscribe</em> button.  You
                    have not been unsubscribed!
nl: U moet uw afmeldingsverzoek bevestigen door het vakje
                    onder de <em>Afmelden</em>-knop aan te vinken.  U
                    bent niet afgemeld!

en: Unsubscription results
nl: Afmeldingsresultaat

en: Your unsubscription request has been received and
                forwarded on to the list moderators for approval.  You will
                receive notification once the list moderators have made their
                decision.
nl: Je afmeldingsverzoek is ontvangen en doorgestuurd
                naar de lijstmoderators voor goedkeuring. U zult een bericht
                ontvangen zodra de lijstmoderators een beslissing hebben
                genomen.

en: You have been successfully unsubscribed from the
                mailing list %(fqdn_listname)s.  If you were receiving digest
                deliveries you may get one more digest.  If you have any questions
                about your unsubscription, please contact the list owners at
                %(owneraddr)s.
nl: U bent succesvol afgemeld van de maillijst
                %(fqdn_listname)s.  Als u digests ontving dan zult u deze niet meer
                ontvangen. Als u nog vragen heeft over uw afmelding, neem dan
                contact op met de lijsteigenaar op het volgende e-mailadres:
                %(owneraddr)s.

en: The list administrator has disabled digest delivery for
                this list, so your delivery option has not been set.  However your
                other options have been set successfully.
nl: De lijsteigenaar heeft het voor deze lijst het gebruik
                van digests uitgezet, dus het instellen voor digests
                is niet uitgevoerd. Alle andere veranderde instellingen
                zijn wel uitgevoerd.

en: The list administrator has disabled non-digest delivery
                for this list, so your delivery option has not been set.  However
                your other options have been set successfully.
nl: De lijsteigenaar heeft voor deze lijst het gebruik van gewone
                berichtversturing uitgezet, dus deze instelling is niet uitgevoerd.
                De andere veranderde instellingen zijn wel uitgevoerd.

en: You have successfully set your options.
nl: De instellingen zijn gewijzigd en doorgevoerd.

en: You may get one last digest.
nl: U krijgt misschien nog één laatste digest toegestuurd.

en: <em>Yes, I really want to unsubscribe</em>
nl: <em>Ja, ik wil mezelf echt afmelden</em>

en: Change My Password
nl: Wijzig mijn wachtwoord

en: List my other subscriptions
nl: Laat mijn andere aanmeldingen zien

en: Email My Password To Me
nl: Stuur mijn wachtwoord per e-mail toe

en: password
nl: wachtwoord

en: Log out
nl: Uitloggen

en: Submit My Changes
nl: Verstuur de wijzigingen

en: days
nl: dagen

en: day
nl: dag

en: Change My Address and Name
nl: Verander mijn e-mailadres en naam

en: <em>No topics defined</em>
nl: <em>Geen onderwerpen gedefineerd</em>

en: %(realname)s list: member options login page
nl: %(realname)s lijst: inlogpagina voor lidmaatschapsinstellingen

en: email address and
nl: e-mailadres en

en: In order to change your membership option, you must
        first log in by giving your %(extra)smembership password in the section
        below.  If you don't remember your membership password, you can have it
        emailed to you by clicking on the button below.  If you just want to
        unsubscribe from this list, click on the <em>Unsubscribe</em> button and a
        confirmation message will be sent to you.
    
        <p><strong><em>Important:</em></strong> From this point on, you must have
        cookies enabled in your browser, otherwise none of your changes will take
        effect.
nl: Om uw lidmaatschapsinstellingen te wijzigen moet u inloggen met uw e-mailadres
        en uw wachtwoord. Als u uw wachtwoord niet meer weet, klik dan op
        <em>Herinnering</em>. Het wachtwoord wordt u dan naar u verstuurd via
        e-mail. Om u af te melden van deze lijst klikt u op <em>Afmelden</em>. Er
        zal dan een bevestigingsbericht naar u worden verstuurd.
    
        <p><strong><em>Belangrijk:</em></strong> Vanaf dit moment moet u cookies.
        in uw browser hebben aangezet,  anders kunt u niet inloggen en u instellingen
        veranderen.

en: Email address:
nl: E-mailadres:

en: Password:
nl: Wachtwoord

en: Log in
nl: Inloggen

en: By clicking on the <em>Unsubscribe</em> button, a
        confirmation message will be emailed to you.  This message will have a
        link that you should click on to complete the removal process (you can
        also confirm by email; see the instructions in the confirmation
        message).
nl: Door op de knop <em>Afmelden</em> te drukken, zal
        er een bevestigingsbericht verstuurd worden. In dit bericht staat een link 
        die u moet bezoeken om uw afmelding te voltooien. (U kunt ook gewoon
        het bericht terugsturen (reply/antwoord) om de afmelding te
        voltooien.)

en: Password reminder
nl: Wachtwoordherinnering

en: By clicking on the <em>Remind</em> button, your
        password will be emailed to you.
nl: Door op de <em>Herinnering</em> knop te drukken, word
        uw wachtwoord toegestuurd.

en: Remind
nl: Herinnering

en: <missing>
nl: <onvolledig>

en: Requested topic is not valid: %(topicname)s
nl: Aangevraagde onderwerp is niet geldig: %(topicname)s

en: Topic filter details
nl: Onderwerp filterdetails

en: Name:
nl: Naam:

en: Pattern (as regexp):
nl: Patroon:

en: You must specify a list.
nl: U moet een lijst opgeven.

en: You're being a sneaky list owner!
nl: U bent een listige lijst beheerder!

en: You are not authorized to delete this mailing list
nl: U bent niet gemachtigd om deze lijst te verwijderen

en: Mailing list deletion results
nl: Maillijst verwijderresultaten

en: You have successfully deleted the mailing list
        <b>%(listname)s</b>.
nl: U heeft de volgende maillijst verwijderd:
        <b>%(listname)s</b>.

en: There were some problems deleting the mailing list
            <b>%(listname)s</b>.  Contact your site administrator at %(sitelist)s
            for details.
nl: Er traden problemen op bij het verwijderen van de maillijst
            <b>%(listname)s</b>.  Neem contact op met uw websitebeheerder op %(sitelist)s
            voor details.

en: Permanently remove mailing list <em>%(realname)s</em>
nl: Permanent verwijderen van maillijst <em>%(realname)s</em>

en: This page allows you as the list owner, to permanent
        remove this mailing list from the system.  <strong>This action is not
        undoable</strong> so you should undertake it only if you are absolutely
        sure this mailing list has served its purpose and is no longer necessary.
    
        <p>Note that no warning will be sent to your list members and after this
        action, any subsequent messages sent to the mailing list, or any of its
        administrative addreses will bounce.
    
        <p>You also have the option of removing the archives for this mailing list
        at this time.  It is almost always recommended that you do
        <strong>not</strong> remove the archives, since they serve as the
        historical record of your mailing list.
    
        <p>For your safety, you will be asked to reconfirm the list password.
nl: Deze paginaThis page allows you as the list owner, to permanent
        remove this mailing list from the system.  <strong>This action is not
        undoable</strong> so you should undertake it only if you are absolutely
        sure this mailing list has served its purpose and is no longer necessary.
    
        <p>Note that no warning will be sent to your list members and after this
        action, any subsequent messages sent to the mailing list, or any of its
        administrative addreses will bounce.
    
        <p>You also have the option of removing the archives for this mailing list
        at this time.  It is almost always recommended that you do
        <strong>not</strong> remove the archives, since they serve as the
        historical record of your mailing list.
    
        <p>For your safety, you will be asked to reconfirm the list password.

en: List password:
nl: Lijstwachtwoord:

en: Also delete archives?
nl: Ook de archieven verwijderen?

en: <b>Cancel</b> and return to list administration
nl: <b>Afbreken</b> en terug gaan naar lijstbeheer

en: Delete this list
nl: Verwijder deze lijst

en: Invalid options to CGI script
nl: Ongeldige opties voor het CGI-script

en: %(realname)s roster authentication failed.
nl: %(realname)s gebruikersaanmelding mislukt.

en: Error
nl: Fout

en: You must supply a valid email address.
nl: U moet een geldig e-mailadres opgeven.

en: You may not subscribe a list to itself!
nl: U mag niet het maillijst e-mailadres aanmelden op de lijst zelf!

en: If you supply a password, you must confirm it.
nl: Als u een wachtwoord opgeeft moet u deze bevestigen.

en: Your passwords did not match.
nl: Uw wachtwoorden komen niet overeen.

en: Your subscription request has been received, and will soon be acted upon.
    Depending on the configuration of this mailing list, your subscription request
    may have to be first confirmed by you via email, or approved by the list
    moderator.  If confirmation is required, you will soon get a confirmation
    email which contains further instructions.
nl: Uw aanmeldingsverzoek is ontvangen en zal zo spoedig mogelijk worden
    verwerkt. Afhankelijk van de instellingen van deze maillijst kan het zijn dat
    uw aanmeldingsverzoek eerst door u moet worden bevestigd via e-mail of 
    moet worden goedgekeurd door de lijstmoderator. Als uw bevestiging nodig
    is zult u een e-mail ontvangen met verdere instructies

en: The email address you supplied is banned from this
            mailing list.  If you think this restriction is erroneous, please
            contact the list owners at %(listowner)s.
nl: Voor het door u opgegeven e-mailadres is een verbod
            ingesteld voor deze maillijst. Als u denkt dat dit een 
            vergissing is dan kunt u contact opnemen met de
            lijsteigenaren: %(listowner)s.

en: The email address you supplied is not valid.  (E.g. it must contain an
    `@'.)
nl: Het door u opgegeven e-mailadres is niet geldig (het moet bijvoorbeeld een
    `@' bevatten).

en: Your subscription is not allowed because the email address you gave is
    insecure.
nl: Uw aanmelding is niet toegestaaan omdat het door u opgegeven e-mailadres
    onveilig is.

en: Confirmation from your email address is required, to prevent anyone from
    subscribing you without permission.  Instructions are being sent to you at
    %(email)s.  Please note your subscription will not start until you confirm
    your subscription.
nl: Uw e-mailadres moet worden bevestigd, om er zeker van te zijn dat niet
    anderen u aanmelden zonder uw toestemming. Er zijn instructies verzonden
    naar u verzonden op dit adres: %(email)s.  Opmerking: uw aanmelding zal pas
    starten totdat u uw aanmelding heeft bevestigd.

en: Your subscription request was deferred because %(x)s.  Your request has been
    forwarded to the list moderator.  You will receive email informing you of the
    moderator's decision when they get to your request.
nl: Uw aanmeldingsverzoek week af omdat %(x)s.  Uw verzoek is doorgestuurd
    naar de lijstmoderator.  U zult nog een bericht ontvangen met daarin de
    beslissing van de moderator zodra hij het verzoek heeft verwerkt.

en: You are already subscribed.
nl: U bent al aangemeld.

en: Mailman privacy alert
nl: Mailman privacywaarschuwing

en: An attempt was made to subscribe your address to the mailing list
    %(listaddr)s.  You are already subscribed to this mailing list.
    
    Note that the list membership is not public, so it is possible that a bad
    person was trying to probe the list for its membership.  This would be a
    privacy violation if we let them do this, but we didn't.
    
    If you submitted the subscription request and forgot that you were already
    subscribed to the list, then you can ignore this message.  If you suspect that
    an attempt is being made to covertly discover whether you are a member of this
    list, and you are worried about your privacy, then feel free to send a message
    to the list administrator at %(listowner)s.
nl: Er is een poging ondernomen om uw adres aan te melden bij de maillijst
    %(listaddr)s.  U bent echter al aangemeld voor deze maillijst.
    
    Let er op dat lidmaatschap van deze lijst niet publiek toegankelijk is, dus
    het is mogelijk dat een onbevoegd person probeert de lijst binnen te dringen.
    Het zou een privacyschending zijn als we dit door zouden laten, daarom
    is deze poging tegengehouden.
    
    Als u per ongeluk degene bent die het aanmeldingsverzoek heeft gedaan
    omdat u was vergeten dat u al bent aangemeld voor deze lijst, dan kunt u
    dit bericht negeren. Als u vermoedt dat er een poging is gedaan om ongemerkt
    te bepalen of u aangemeld bent voor deze maillijst of als u bezorgd bent over
    uw privacy, meld dit dan aan de lijsteigenaar op dit e-mailadres: %(listowner)s.

en: This list does not support digest delivery.
nl: Deze lijst ondersteunt geen bezorging van digests.

en: This list only supports digest delivery.
nl: Deze lijst ondersteunt alleen het verzenden van digests.

en: You have been successfully subscribed to the %(realname)s mailing list.
nl: Je succesvol aangemeld bij de %(realname)s maillijst.

en: Usage:
nl: Hoe te gebruiken:

en: Invalid confirmation string.  Note that confirmation strings expire
    approximately %(days)s days after the initial subscription request.  If your
    confirmation has expired, please try to re-submit your original request or
    message.
nl: Ongeldige bevestigingscode. Let er op dat de bevestigingscode 
    %(days)s dagen na het aanmeldingsverzoek verloopt. Als uw
    bevestiging is verlopen, verzend dan opnieuw een
    aanmeldingsverzoek.

en: Your request has been forwarded to the list moderator for approval.
nl: Uw verzoek is doorgestuud naar de lijstmoderator voor goedkeuring.

en: Confirmation succeeded
nl: Bevestiging succesvol.

en: 
        echo [args]
            Simply echo an acknowledgement.  Args are echoed back unchanged.
nl: 
        echo [args]
            Simpelweg elk opgegeven commando laten bevestigen.  Opgegeven argumenten (args) worden onveranderd meegestuurd.

en: 
        end
            Stop processing commands.  Use this if your mail program automatically
            adds a signature file.
nl: 
        end
            Vanaf dit punt stoppen met het verwerken van commando's.  Dit kunt u
            gebruiken als uw mailprogramma automatisch een signature (handtekening) toevoegt.

en: 
        help
            Print this help message.
nl: 
            help
            Print deze helpboodschap.

en: You can access your personal options via the following url:
nl: U kunt naar uw persoonlijke instellingen gaan via het volgende adres:

en: 
        info
            Get information about this mailing list.
nl: 
        info
            Commando om informatie over deze maillijst te krijgen.

en: n/a
nl: n/b

en: List name:    %(listname)s
nl: Lijstnaam:    %(listname)s

en: Description:  %(description)s
nl: Omschrijving:  %(description)s

en: Postings to:  %(postaddr)s
nl: Berichten richten aan:  %(postaddr)s

en: List Helpbot: %(requestaddr)s
nl: Lijst Helpbot: %(requestaddr)s

en: List Owners:  %(owneraddr)s
nl: Lijstbeheerders:  %(owneraddr)s

en: More information: %(listurl)s
nl: Meer informatie: %(listurl)s

en: The `join' command is synonymous with `subscribe'.
nl: Het `join' commando is gelijk aan het `subscribe' commando.

en: The `leave' command is synonymous with `unsubscribe'.
nl: Het `leave' commando is gelijk aan het `unsubscribe' commando.

en: 
        lists
            See a list of the public mailing lists on this GNU Mailman server.
nl: 
        lists
            Een overzicht van alle publiek toegankelijke maillijsten op deze GNU Mailman server.

en: Public mailing lists at %(hostname)s:
nl: Publiek toegankelijke maillijsten op %(hostname)s:

en: %(i)3d. List name:   %(realname)s
nl: %(i)3d. Lijstnaam:   %(realname)s

en:      Description: %(description)s
nl:      Beschrijving: %(description)s

en:      Requests to: %(requestaddr)s
nl:      Verzoeken naar: %(requestaddr)s

en: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<address>]
            Retrieve or change your password.  With no arguments, this returns
            your current password.  With arguments <oldpassword> and <newpassword>
            you can change your password.
    
            If you're posting from an address other than your membership address,
            specify your membership address with `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!).  Note that in this case the
            response is always sent to the subscribed address.
nl: 
        password [<oud wachtwoord> <nieuw wachtwoord>] [address=<adres>]
            Wachtwoord ophalen of veranderen.  Zonder argumenten krijgt u uw
            huidige wachtwoord toegestuurd. Met de argumenten <oud wachtwoord>
            en <nieuw wachtwoord> kunt u uw wachtwoord veranderen.
    
            Als u een bericht verstuurd vanaf een ander adres dan waar u mee aangemeld bent
            geef dan uw aangemelde adres op met `address=<adres>' (zonder haakjes
            om het e-mailadres heen, en zonder aanhalingstekens!).  Let er op dat in dit geval
            de bevestiging altijd naar het aangemelde adres word verstuurd.

en: Your password is: %(password)s
nl: Uw wachtwoord is: %(password)s

en: You are not a member of the %(listname)s mailing list
nl: U bent geen lid van de %(listname)s maillijst

en: You did not give the correct old password, so your password has not been
    changed.  Use the no argument version of the password command to retrieve your
    current password, then try again.
nl: U heeft geen correct oud wachtwoord opgegeven, uw wachtwoord is niet
    veranderd.  Gebruik het password commando zonder argumenten om uw
    huidige wachtwoord toegestuurd te krijgen, en probeer het opnieuw.

en: 
    Usage:
nl: 
    Gebruik:

en: The `remove' command is synonymous with `unsubscribe'.
nl: Het `remove' commando is gelijk aan het `unsubscribe' commando.

en: 
        set ...
            Set or view your membership options.
    
            Use `set help' (without the quotes) to get a more detailed list of the
            options you can change.
    
            Use `set show' (without the quotes) to view your current option
            settings.
nl: 
        set ...
            Veranderen of bekijken van uw lidmaatschapsinstellingen.
    
            Gebruik `set help' (zonder de aanhalingstekens) om een meer gedetailleerde lijst
            te krijgen van instellingen die u kan veranderen.
    
            Gebruik `set show' (zonder de aanhalingstekens) om uw huidige instellingen te
            bekijken.

en: 
        set help
            Show this detailed help.
    
        set show [address=<address>]
            View your current option settings.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            To set any of your options, you must include this command first, along
            with your membership password.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set ack on
        set ack off
            When the `ack' option is turned on, you will receive an
            acknowledgement message whenever you post a message to the list.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            When the `digest' option is turned off, you will receive postings
            immediately when they are posted.  Use `set digest plain' if instead
            you want to receive postings bundled into a plain text digest
            (i.e. RFC 1153 digest).  Use `set digest mime' if instead you want to
            receive postings bundled together into a MIME digest.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Turn delivery on or off.  This does not unsubscribe you, but instead
            tells Mailman not to deliver messages to you for now.  This is useful
            if you're going on vacation.  Be sure to use `set delivery on' when
            you return from vacation!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Use `set myposts off' to not receive copies of messages you post to
            the list.  This has no effect if you're receiving digests.
    
        set hide on
        set hide off
            Use `set hide on' to conceal your email address when people request
            the membership list.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Use `set duplicates off' if you want Mailman to not send you messages
            if your address is explicitly mentioned in the To: or Cc: fields of
            the message.  This can reduce the number of duplicate postings you
            will receive.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Use `set reminders off' if you want to disable the monthly password
            reminder for this mailing list.
nl: 
        set help
            Om deze gedetailleerde help te tonen.
    
        set show [address=<adres>]
            Bekijken van uw huidige instellingen.  Als u een bericht verstuurd vanaf een
            ander adres dan waar u mee aangemeld bent geef dan uw aangemelde adres
            op met `address=<adres>' (zonder haakjes om het e-mailadres heen, en zonder
            aanhalingstekens!).
    
        set authenticate <wachtwoord> [address=<adres>]
            Om uw instellingen te kunnen wijzigen moet u eerst dit commando gebruiken,
            samen met uw wachtwoord.  Als u een bericht verstuurd vanaf een
            ander adres dan waar u mee aangemeld bent geef dan uw aangemelde adres
            op met `address=<adres>' (zonder haakjes om het e-mailadres heen, en zonder
            aanhalingstekens!).
    
        set ack on
        set ack off
            Als de `ack' instelling aan (on) is, dan krijgt u bij elk bericht 
            dat u verstuurt naar de maillijst een bevestiging.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            Als de `digest' instelling uit (off) is, dan zult u berichten ontvangen
            direct nadat ze op de maillijst zijn binnengekomen.  Gebruik `set digest plain'
            als u berichten verzameld wil krijgen in een platte tekst digest
            (een zogenaamde RFC 1153 digest).  Gebruik `set digest mime' als u berichten
            verzameld wil krijgen in een MIME digest.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Zet ontvangen van berichten aan (on) of uit (off). Hiermee meldt u zich niet af
            maar berichten worden vanaf dat moment niet naar u verzonden als u off gebruikt.
            Dit kunt u gebruiken voor als uw op vakantie gaat.  Let er dan op dat u `set delivery on'
            gebruikt als u terug bent van vakantie!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Gebruik `set myposts off' om geen berichten van de maillijst terug te krijgen die u zelf
            heeft verstuurd. Dit heeft geen effect als u digests ontvangt.
    
        set hide on
        set hide off
            Gebruikt `set hide on' om uw e-mailadres te verbergen voor mensen die de
            lidmaatschapslijst opvragen.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Gebruik `set duplicates off' als u wilt niet wilt dat Mailman u berichten zend
            als uw adres expliciet is opgegeven in To: of Cc: velden van het bericht.
            Dit kan voorkomen dat u hetzelfde bericht meerdere keren ontvangt.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Gebruik `set reminders off' als u de maandelijkse wachtwoordherinnering
            van deze maillijst wil uitschakelen.

en: Bad set command: %(subcmd)s
nl: Ongeldig instellingscommando: %(subcmd)s

en: Your current option settings:
nl: Uw huidige instellingen:

en: off
nl: Uit

en: on
nl: Aan

en:     ack %(onoff)s
nl:     Bevestigingen %(onoff)s

en:     digest plain
nl:     digest platte tekst

en:     digest off
nl:     digest uit

en: delivery on
nl: bezorging aan

en: delivery off
nl: bezorging uit

en: by you
nl: door u

en: by the admin
nl: door de beheerder

en: due to bounces
nl: door mail bounces

en:     %(status)s (%(how)s on %(date)s)
nl:     %(status)s (%(how)s op %(date)s)

en:     myposts %(onoff)s
nl:     mijn berichten %(onoff)s

en:     hide %(onoff)s
nl:     onzichtbaar %(onoff)s

en:     duplicates %(onoff)s
nl:     dubbele berichten %(onoff)s

en:     reminders %(onoff)s
nl:     herinneringen %(onoff)s

en: You did not give the correct password
nl: Je hebt niet het goede wachtwoord opgegeven

en: Bad argument: %(arg)s
nl: Foute invoer: %(arg)s

en: Not authenticated
nl: Niet toegelaten

en: stop is synonymous with the end command.
nl: stop is synoniem met het end commando.

en: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<address>]
            Subscribe to this mailing list.  Your password must be given to
            unsubscribe or change your options, but if you omit the password, one
            will be generated for you.  You may be periodically reminded of your
            password.
    
            The next argument may be either: `nodigest' or `digest' (no quotes!).
            If you wish to subscribe an address other than the address you sent
            this request from, you may specify `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!)
nl: 
        subscribe [wachtwoord] [digest|nodigest] [address=<adres>]
            Aanmelden voor deze maillijst.  U moet uw wachtwoord opgeven
            opgeven om u af te melden of uw instellingen te wijzigen, maar als u
            geen wachtwoord meestuurt dan zal deze worden gegenereerd  U zult
            periodiek een wachtwoordherinnering toegestuurd krijgen.
    
            Het volgende argument mag `nodigest' or `digest' (geen aanhalingstekens!)
            zijn. Als u zich aanmeldt voor een adres anders dan het adres waarmee u de
            aanmelding doet, dan moet u `address=<addres>' (zonder haakjes om het 
            e-mailadres, en zonder aanhalingstekens!) gebruiken.

en: Bad digest specifier: %(arg)s
nl: Ongeldige digestspecificatie: %(arg)s

en: No valid address found to subscribe
nl: Er is geen geldig adres gevonden om aan te melden

en: The email address you supplied is banned from this mailing list.
    If you think this restriction is erroneous, please contact the list
    owners at %(listowner)s.
nl: Voor het door u opgegeven e-mailadres is een verbod ingesteld
    voor deze maillijst. Als u denkt dat dit een vergissing is dan kunt u
     contact opnemen met de lijsteigenaren: %(listowner)s.

en: Mailman won't accept the given email address as a valid address.
    (E.g. it must have an @ in it.)
nl: Mailman kan het door u opgegeven e-mailadres niet accepteren als een
    geldig mailadres.(Er moet bijvoorbeeld een @ in zitten.)

en: Your subscription is not allowed because
    the email address you gave is insecure.
nl: Uw aanmelding is afgewezen omdat het door u
    opgegeven e-mailadres onveilig is.

en: You are already subscribed!
nl: U bent al aangemeld!

en: No one can subscribe to the digest of this list!
nl: Niemand kan zich aanmelden voor de digest van deze lijst!

en: This list only supports digest subscriptions!
nl: Op deze lijst kunt u zich alleen aanleden met digestberichten!

en: Your subscription request has been forwarded to the list administrator
    at %(listowner)s for review.
nl: Uw aanmeldingsverzoek is doorgestuurd naar de lijsteigenaar op adres
    %(listowner)s voor controle.

en: Subscription request succeeded.
nl: Aanmeldingsverzoek voltooid.

en: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Unsubscribe from the mailing list.  If given, your password must match
            your current password.  If omitted, a confirmation email will be sent
            to the unsubscribing address. If you wish to unsubscribe an address
            other than the address you sent this request from, you may specify
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!)
nl: 
        unsubscribe [wachtwoord] [address=<adres>]
            Afmelden van de maillijst. Als het wachtwoord is opgegeven
            moet dit hetzelfde zijn als uw huidige wachtwoord. Als het wachtwoord
            wordt weggelaten dan zal er een bevestiging worden gestuurd die
            moet worden teruggestuurd. Als u wilt afmelden vanaf een ander adres
            dan waar u mee aangemeld bent geef dan uw aangemelde adres op met
            `address=<adres>' (zonder haakjes om het e-mailadres heen, en zonder
            aanhalingstekens!).  Let er op dat in dit geval de bevestiging altijd naar het
            aangemelde adres word verstuurd.

en: %(address)s is not a member of the %(listname)s mailing list
nl: %(address)s is geen lid van de %(listname)s maillijst

en: Your unsubscription request has been forwarded to the list administrator for
    approval.
nl: Uw afmeldingsverzoek is doorgestuurd naar de lijstmoderator voor
    goedkeuring.

en: You gave the wrong password
nl: Uw heeft het verkeerde wachtwoord opgegeven

en: Unsubscription request succeeded.
nl: Afmeldingsverzoek succesvol verwerkt.

en: 
        who
            See everyone who is on this mailing list.
nl: 
        who
            Geeft een overzicht van iedereen op de maillijst.

en: 
        who password [address=<address>]
            See everyone who is on this mailing list.  The roster is limited to
            list members only, and you must supply your membership password to
            retrieve it.  If you're posting from an address other than your
            membership address, specify your membership address with
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!)
nl: 
        who wachtwoord [address=<address>]
            Geeft een overzicht van iedereen op de lijst. Deze lijst mogen alleen
            door leden worden opgevraagd, daarom moet uw wachtwoord worden
            opgegeven om de lijst op te vragen. Als u een bericht verstuurd vanaf
            een ander adres dan waar u mee aangemeld bent geef dan uw
            aangemelde adres op met `address=<adres>' (zonder haakjes om het
            e-mailadres heen, en zonder aanhalingstekens!).  Let er op dat in dit
             geval de bevestiging altijd naar het aangemelde adres word verstuurd.

en: 
        who password
            See everyone who is on this mailing list.  The roster is limited to
            list administrators and moderators only; you must supply the list
            admin or moderator password to retrieve the roster.
nl: 
        who wachtwoord
            Geeft een overzicht van iedereen op de lijst. Deze lijst mag alleen
            door de lijstbeheerder of de lijstmoderator worden opgevraagd,
            daarom moet het lijstbeheerders- of het lijstmoderatorwachtwoord
            worden opgegeven om de lijst op te vragen.

en: You are not allowed to retrieve the list membership.
nl: U mag de lidmaatschapslijst niet opvragen.

en: This list has no members.
nl: Deze lijst heeft geen leden.

en: Non-digest (regular) members:
nl: Geen digest (normale) leden:

en: Digest members:
nl: Digestleden

en: Traditional Chinese
nl: Traditioneel Chinees

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: German
nl: Duits

en: English (USA)
nl: Engels (USA)

en: Spanish (Spain)
nl: Spaans (Spanje)

en: Estonian
nl: Ests

en: Finnish
nl: Fins

en: French
nl: Frans

en: Simplified Chinese
nl: Vereenvoudigd Chinees

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Italian
nl: Italiaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Norwegian
nl: Noors

en: Portuguese (Brazil)
nl: Portugees (Braziliaans)

en: Russian
nl: Russisch

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Note: Since this is a list of mailing lists, administrative
    notices like the password reminder will be sent to
    your membership administrative address, %(addr)s.
nl: Opmerking: Omdat dit een lijst is van maillijsten zullen
    beheermeldingen zoals wachtwoordherinneringen
    worden verzonden naar uw lidmaatschapsbeheeradres,
    namelijk: %(addr)s.

en:  (Digest mode)
nl:  (Digest modus)

en: Welcome to the "%(realname)s" mailing list%(digmode)s
nl: Welkom op de "%(realname)s" maillijst%(digmode)s

en: You have been unsubscribed from the %(realname)s mailing list
nl: Uw bent afgemeld van de %(realname)s maillijst

en: %(listfullname)s mailing list reminder
nl: %(listfullname)s maillijstherinnering

en: For some unknown reason
nl: Door onbekende redenen

en: Your message was rejected
nl: Uw bericht is niet geweigerd

en: Archiving Options
nl: Archiefinstellingen

en: List traffic archival policies.
nl: Archiefbeleid van het lijstverkeer.

en: Archive messages?
nl: Archiveer berichten?

en: private
nl: alleen voor leden

en: public
nl: publiek toegankelijk

en: Is archive file source for public or private archival?
nl: Is het archief publiek toegankelijk of alleen voor leden?

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: Quarterly
nl: Kwartaallijks

en: Yearly
nl: Jaarlijks

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: How often should a new archive volume be started?
nl: Hoe vaak moet er een nieuw archief worden gemaakt?

en: Auto-responder
nl: Automatische beantwoorder

en: Auto-responder characteristics.<p>
    
    In the text fields below, string interpolation is performed with
    the following key/value substitutions:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>gets the name of the mailing list</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>gets the list's listinfo URL</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>gets the list's -request address</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>gets the list's -owner address</em>
    </ul>
    
    <p>For each text field, you can either enter the text directly into the text
    box, or you can specify a file on your local system to upload as the text.
nl: Automatische beantwoorderinstellingen.<p>
    
    In de tekstvelden hieronder kunnen bepaalde variabelen
    worden gebruikt die worden vervangen door de teksten
    erachter:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>geeft de naam van de maillijst</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>geeft het webadres van de lijstinformatiepagina</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>geeft het adres te gebruiken voor lijstverzoeken</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>geeft het adres van de lijsteigenaar</em>
    </ul>
    
    <p>Voor elke tekstveld kan je de tekst direct in de tekstbox zetten of je kan
     een bestand specificeren op uw locale computersysteem om als tekst te uploaden.

en: Should Mailman send an auto-response to mailing list
                 posters?
nl: Moet Mailman een automatisch antwoord versturen aan
                 maillijstzenders?

en: Auto-response text to send to mailing list posters.
nl: Automatische antwoordtekst om te versturen aan maillijstzenders.

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -owner address?
nl: Moet Mailman een automatisch antwoord versturen als er berichten
                 binnenkomen op het adres van de lijsteigenaar?

en: Auto-response text to send to -owner emails.
nl: Automatische antwoordtekst om te versturen aan zenders die een bericht sturen naar de lijsteigenaar.

en: Yes, w/discard
nl: Ja, met negeren

en: Yes, w/forward
nl: Ja, met doorsturen

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -request address?  If you choose yes, decide whether you want
                 Mailman to discard the original email, or forward it on to the
                 system as a normal mail command.
nl: Moet Maillman een automatisch antwoord versturen naar zenders
                 die een e-mail sturen naar het adres voor lijstverzoeken? Als
                 u ja kiest beslis dan of u wilt dat Mailman het oorspronkelijke
                 bericht negeert of dat het moet worden doorgestuurd naar het
                 systeem als een normaal mail commando.

en: Auto-response text to send to -request emails.
nl: Automatische antwoordtekst om te versturen aan zenders die een bericht sturen naar het adres voor maillijstverzoeken.

en: Number of days between auto-responses to either the mailing
                 list or -request/-owner address from the same poster.  Set to
                 zero (or negative) for no grace period (i.e. auto-respond to
                 every message).
nl: Aantal dagen tussen automatische beantwoordingen door dezelfde zender
                 aan de maillijst of aan de lijsteigenaar/lijstverzoeken adressen.
                 Stel in op nul (of een negatief getal) voor geen uitstel (m.a.w.
                 automatische beantwoording op elk bericht).

en: Bounce processing
nl: Bounceverwerking

en: These policies control the automatic bounce processing system
                in Mailman.  Here's an overview of how it works.
    
                <p>When a bounce is received, Mailman tries to extract two pieces
                of information from the message: the address of the member the
                message was intended for, and the severity of the problem causing
                the bounce.  The severity can be either <em>hard</em> or
                <em>soft</em> meaning either a fatal error occurred, or a
                transient error occurred.  When in doubt, a hard severity is used.
    
                <p>If no member address can be extracted from the bounce, then the
                bounce is usually discarded.  Otherwise, each member is assigned a
                <em>bounce score</em> and every time we encounter a bounce from
                this member we increment the score.  Hard bounces increment by 1
                while soft bounces increment by 0.5.  We only increment the bounce
                score once per day, so even if we receive ten hard bounces from a
                member per day, their score will increase by only 1 for that day.
    
                <p>When a member's bounce score is greater than the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">bounce score
                threshold</a>, the subscription is disabled.  Once disabled, the
                member will not receive any postings from the list until their
                membership is explicitly re-enabled (either by the list
                administrator or the user).  However, they will receive occasional
                reminders that their membership has been disabled, and these
                reminders will include information about how to re-enable their
                membership.
    
                <p>You can control both the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">number
                of reminders</a> the member will receive and the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequency</a> with which these reminders are sent.
    
                <p>There is one other important configuration variable; after a
                certain period of time -- during which no bounces from the member
                are received -- the bounce information is
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">considered
                stale</a> and discarded.  Thus by adjusting this value, and the
                score threshold, you can control how quickly bouncing members are
                disabled.  You should tune both of these to the frequency and
                traffic volume of your list.
nl: Dit beleid regelt het automatische bounceverwerkingssysteem
                in Mailman.  Hier vindt u een overzicht van hoe het werkt.
    
                <p>Wanneer een bounce wordt ontvangen zal Mailman proberen
                twee soorten informatie uit het bericht te halen: het adres van het lid
                waar het bericht voor bedoeld was en de zwaarte van het probleem
                dat de bounce heeft veroorzaakt. De zwaarte kan <em>hard</em> of
                <em>zacht</em> zijn, wat betekent dat er of een fatale fout is opgetreden
                of een tijdelijke fout.  Bij twijfel wordt een harde zwaarte gebruikt.
    
                <p>Als het niet mogelijk is om een adres van een lid te achterhalen uit
                 de bounce dan wordt de bounce genegeerd. Lukt het achterhalen wel,
                dan wordt de bounce opgeteld bij de <em>bounceteller</em>.  Bij harde
                bounces wordt er opgeteld met 1, bij zachte bounces met 0,5. De teller wordt
                alleen eens per dag opgehoogd, dus zelfs als er 10 harde bounces worden
                ontvangen voor een lid in een dag, dan zal de teller maar met 1 worden
                opgehoogd.
    
                <p>Als de bounceteller boven de 
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">bounceteller
                grens</a> komt dan wordt het lidmaatschap uitgezet.  Bij het uitzetten ontvangt
                het lid geen berichten meer van de lijst totdat de lidmaatschap weer is aangezet
                (door de lijstbeheerder of de gebruiker zelf). Ondertussen zal het lid af en toe
                herinneringen ontvangen dat hun lidmaatschap is uitgeschakeld. In deze
                herinneringen staat beschreven hoe het lid zijn lidmaatschap weer kan aanzetten.
    
                <p>U kunt zowel het 
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">aantal
                herinneringen</a> instellen dat het lid ontvang als de 
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequentie</a> waarmee deze herinneringen worden verzonden.
    
                <p>Er is nog een belangrijke instelling: Na een bepaalde periode,
                als er geen bounces van het lid zijn ontvangen, zullen de bouncegegevens
                worden beschouwd als
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">verlopen</a>
                en worden genegeerd.  Door deze waarde en de bounceteller grens aan te passen
                kunt u bepalen hoe snel een lidmaatschap met bounces wordt uitgeschakeld. Het is
                aan te raden om dit af te stemmen op de frequentie en de volume van de berichten
                voor de maillijst.

en: Bounce detection sensitivity
nl: Bouncedetectiegevoeligheid

en: Should Mailman perform automatic bounce processing?
nl: Moet Mailman automatische bounceverwerking doen?

en: By setting this value to <em>No</em>, you disable all
                 automatic bounce processing for this list, however bounce
                 messages will still be discarded so that the list administrator
                 isn't inundated with them.
nl: Door deze instelling op <em>Nee</em> te zetten
                 schakelt u alle automatisch bounceverwerking voor deze 
                 lijst uit. Bounceberichten zullen dan nog steeds worden
                 genegeerd zodat de lijstbeheerder niet wordt overstroomd
                 met deze berichten.

en: The maximum member bounce score before the member's
                 subscription is disabled.  This value can be a floating point
                 number.
nl: Het maximum aan bounceberichten voordat het lidmaatschap
                 wordt uitgeschakeld. Dit getal mag cijfers achter de punt
                 hebben.

en: The number of days after which a member's bounce information
                 is discarded, if no new bounces have been received in the
                 interim.  This value must be an integer.
nl: Het aantal dagen nadat de bouncegegevens van het lidmaatschap
                 zijn verlopen als er geen nieuwe bounceberichten zijn ontvangen
                 binnen deze termijn. Dit getal moet een heel getal zijn.

en: How many <em>Your Membership Is Disabled</em> warnings a
                 disabled member should get before their address is removed from
                 the mailing list.  Set to 0 to immediately remove an address from
                 the list once their bounce score exceeds the threshold.  This
                 value must be an integer.
nl: Hoeveel <em>Uw lidmaatschap is uitgeschakeld</em> herinneringen
                 moet een uitgeschakeld lid krijgen voordat het adres verwijderd wordt
                 van de maillijst. Stel dit in op 0 om het adres direct te verwijderen als
                 de bounceteller de bounceteller grens heeft overschreden. Dit moet
                 een heel getal zijn.

en: The number of days between sending the <em>Your Membership
                 Is Disabled</em> warnings.  This value must be an integer.
nl: Het aantal dagen tussen het verzenden van <em>Uw lidmaatschap is uitgeschakeld
                 </em> herinneringen.  Deze waarde moet een heel getal zijn.

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Should Mailman send you, the list owner, any bounce messages
                 that failed to be detected by the bounce processor?  <em>Yes</em>
                 is recommended.
nl: Moet Mailman aan u, de lijsteigenaar, ieder bouncebericht dat niet kon
                 worden gedetecteerd door de bounceverwerking doorsturen? <em>Ja</em>
                 is aanbevolen.

en: While Mailman's bounce detector is fairly robust, it's
                 impossible to detect every bounce format in the world.  You
                 should keep this variable set to <em>Yes</em> for two reasons: 1)
                 If this really is a permanent bounce from one of your members,
                 you should probably manually remove them from your list, and 2)
                 you might want to send the message on to the Mailman developers
                 so that this new format can be added to its known set.
    
                 <p>If you really can't be bothered, then set this variable to
                 <em>No</em> and all non-detected bounces will be discarded
                 without further processing.
    
                 <p><b>Note:</b> This setting will also affect all messages sent
                 to your list's -admin address.  This address is deprecated and
                 should never be used, but some people may still send mail to this
                 address.  If this happens, and this variable is set to
                 <em>No</em> those messages too will get discarded.  You may want
                 to set up an
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">autoresponse
                 message</a> for email to the -owner and -admin address.
nl: Ondanks dat de bouncedetectie vrij robuust is, is
                 het onmogelijk om elk bounceformaat in de wereld te detecteren.
                 U wordt aangeraden deze variabelen op <em>Ja</em> te zetten
                 om twee redenen: 1) Als het echt om een permanente bounce gaat
                 van een van de leden dan zult u die handmatig willlen verwijderen
                 van de lijst en 2) Heeft u de mogelijkheid om een bericht naar de
                 Mailman ontwikkelaars te sturen zodat een nieuw formaat uiteindelijk
                 kan worden toegevoegd aan Mailman.
    
                 <p>Wilt u deze berichten per sé deze berichten niet ontvangen,
                 zet dan deze variabele op <em>Nee</em> en alle niet gedetecteerde
                  bounce berichten zullen worden genegeerd zonder verder verwerking
    
                 <p><b>Note:</b> Deze instelling heeft ook invloed op alle berichten
                 die worden verstuurd naar uw lijsteigenaarsadres. Dit adres is niet meer
                 geldig en mag niet meer gebruikt wordt, maar het kan zijn dat er mensen
                 zijn die nog mail zullen sturen naar dit adres. Als dat gebeurt terwijl deze
                 variabele op <em>Nee</em> is gezet dan zullen ook deze berichten
                 worden genegeerd. U kunt besluiten om een
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">automatisch
                 antwoord</a> in te stellen voor e-mail naar het eigenaar- of beheeradres.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's subscription to be disabled?
nl: Moet Mailman u, de lijsteigenaar, een melding sturen wanneer
                 een lidmaatschap is uitgeschakeld door bounceberichten?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member's delivery is disabled due to excessive bounces.
                 An attempt to notify the member will always be made.
nl: Door deze waarde op <em>Nee</em> in te stellen worden
                 meldingsberichten uitgeschakeld die normaal aan de lijsteigenaar
                 worden verstuurd als een lidmaatschap is uitgeschakeld door een
                 teveel aan bounceberichten.
                 Een poging om het lid hiervan op de hoogte te stellen zal wel
                 worden gedaan.

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member to be unsubscribed?
nl: Moet Mailman u, de lijsteigenaar, een melding sturen wanneer
                 een lid is afgemeld door een teveel aan bounceberichten?

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member is unsubscribed due to excessive bounces.  An
                 attempt to notify the member will always be made.
nl: Door deze waarde op <em>Nee</em> in te stellen worden
                 meldingsberichten uitgeschakeld die normaal aan de lijsteigenaar
                 worden verstuurd als een lidmaatschap is afgemeld door een
                 teveel aan bounceberichten.
                 Een poging om het lid hiervan op de hoogte te stellen zal wel
                 worden gedaan.

en: Bad value for <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s
nl: Verkeerde waarde voor <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s

en: Content&nbsp;filtering
nl: Inhoudsfilter

en: Forward to List Owner
nl: Doorsturen naar de lijsteigenaar

en: Preserve
nl: Bewaren

en: Policies concerning the content of list traffic.
    
                <p>Content filtering works like this: when a message is
                received by the list and you have enabled content filtering, the
                individual attachments are first compared to the
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">filter
                types</a>.  If the attachment type matches an entry in the filter
                types, it is discarded.
    
                <p>Then, if there are <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass types</a>
                defined, any attachment type that does <em>not</em> match a
                pass type is also discarded.  If there are no pass types defined,
                this check is skipped.
    
                <p>After this initial filtering, any <tt>multipart</tt>
                attachments that are empty are removed.  If the outer message is
                left empty after this filtering, then the whole message is
                discarded.  Then, each <tt>multipart/alternative</tt> section will
                be replaced by just the first alternative that is non-empty after
                filtering.
    
                <p>Finally, any <tt>text/html</tt> parts that are left in the
                message may be converted to <tt>text/plain</tt> if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >convert_html_to_plaintext</a> is enabled and the site is
                configured to allow these conversions.
nl: Beleid over de inhoud van lijstverkeer.
    
                <p>Filteren op inhoud (content filtering) werkt als volgt: Als een
                bericht door de lijst wordt ontvangen en filteren op inhoud is
                aangezet, dan zullen de individuele bijlagen eerst worden
                vergeleken met de
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">filter_mime_types</a>.
                Als het bijlagetype gelijk is aan één van die filtertypes dan zal de
                bijlage worden verwijderd.
    
                <p>Daarna, als er <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass types (doorlaattypes)</a>
                zijn gedefinieerd, zal elk bijlagetype dat <em>niet</em> gelijk is
                aan een doorlaattype ook worden verwijderd. Als er geen doorlaattypes zijn
                gedefinieerd dan wordt deze controle overgeslagen.
    
                <p>Na deze filtering zal elke <tt>multipart</tt> bijlage die leeg is
                worden verwijderd. Als het bericht zelf dan ook leeg is dan zal
                het hele bericht worden verwijderd.
                Daarna zal elk <tt>multipart/alternative</tt> sectie worden
                vervangen door het eerste alternatief dat niet leeg is na
                filtering.
    
                <p>Als laatste zullen alle <tt>text/html</tt> delen die zijn
                overgebleven uit het bericht worden omgezet naar <tt>text/plain</tt> als
                <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >convert_html_to_plaintext</a> is aangezet en de site is ingesteld
                om deze omzettingen mogelijk te maken.

en: Should Mailman filter the content of list traffic according
                 to the settings below?
nl: Moet Mailman de inhoud van het lijstverkeer filteren
                 volgens onderstaande instellingen?

en: Remove message attachments that have a matching content
                 type.
nl: Verwijder berichtbijlages die gelijk zijn aan een
                 inhoudstype.

en: Use this option to remove each message attachment that
                 matches one of these content types.  Each line should contain a
                 string naming a MIME <tt>type/subtype</tt>,
                 e.g. <tt>image/gif</tt>.  Leave off the subtype to remove all
                 parts with a matching major content type, e.g. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Blank lines are ignored.
    
                 <p>See also <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> for a content type whitelist.
nl: Gebruik deze instelling om elke berichtbijlage te verwijderen die gelijk
                 is aan één van de inhoudstypes.  Elke regel moet een
                 string zijn die een MIME <tt>type/subtype</tt>,
                 b.v. <tt>image/gif</tt> bevat.  Laat het subtype weg om alle
                 delen met een gelijk hoofdinhoudstype te verwijderen, b.v. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Lege regels worden genegeerd.
    
                 <p>Zie ook <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> voor een inhoudstype whitelist.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 content type.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
nl: Verwijder berichtbijlagen die niet gelijk zijn aan een inhoudstype.
                 Laat dit veld leeg om deze controle over te slaan.

en: Use this option to remove each message attachment that does
                 not have a matching content type.  Requirements and formats are
                 exactly like <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Note:</b> if you add entries to this list but don't add
                 <tt>multipart</tt> to this list, any messages with attachments
                 will be rejected by the pass filter.
nl: Gebruik deze instelling om elke berichtbijlage te verwijderen die niet gelijk
                 is aan één van de inhoudstypes. Vereisten en formaten zijn
                 hetzelfde als de <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Opmerking:</b> Als u in de lijst regels invoert zonder
                 <tt>multipart</tt> toe te voegen aan de lijst dan zullen alle berichten met
                 bijlages worden afgewezen door het doorlaatfilter.

en: Should Mailman convert <tt>text/html</tt> parts to plain
                 text?  This conversion happens after MIME attachments have been
                 stripped.
nl: Moet Mailman <tt>text/html</tt> delen omzetten naar 'platte tekst'?
                 Deze omzetting wordt uitgevoerd nadat MIME bijlagen zijn verwijderd.

en: Action to take when a message matches the content filtering
                 rules.
nl: Te ondernemen actie als het bericht overeenkomt met de
                 inhoudsfilteringregels.

en: One of these actions is take when the message matches one of
                 the content filtering rules, meaning, the top-level
                 content type matches one of the <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, or the top-level content type does
                 <strong>not</strong> match one of the
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, or if after filtering the subparts of the
                 message, the message ends up empty.
    
                 <p>Note this action is not taken if after filtering the message
                 still contains content.  In that case the message is always
                 forwarded on to the list membership.
    
                 <p>When messages are discarded, a log entry is written
                 containing the Message-ID of the discarded message.  When
                 messages are rejected or forwarded to the list owner, a reason
                 for the rejection is included in the bounce message to the
                 original author.  When messages are preserved, they are saved in
                 a special queue directory on disk for the site administrator to
                 view (and possibly rescue) but otherwise discarded.  This last
                 option is only available if enabled by the site
                 administrator.
nl: Een van deze handelingen wordt verricht wanneer het bericht gelijk is
                 aan een van de inhoudsfilteringregels. Dat betekent dat het
                 inhoudstype op het hoogste niveau gelijk is aan één van de <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a> (filtertypes), of het inhoudsttype op het
                 hoogste niveau <strong>niet</strong> gelijk is aan één van de
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> (doorlaattypes), of als na het filteren de
                 delen van het bericht het bericht leeg is.
    
                 <p>Let op dat dez handeling niet wordt uitgevoerd als na het
                 filteren het bericht nog steeds inhoud bevat. In dat geval wordt
                 het bericht altijd doorgestuurd naar de maillijstleden.
    
                 <p>Als de berichten worden genegeerd zal er een regel in de log
                 worden geschreven met daarin de Message-ID van het genegeerde
                 bericht. Als berichten zijn geweigerd of doorgestuurd naar de
                 lijsteigenaar dan wordt een reden gegeven in het bouncebericht
                 aan de oorspronkelijke schrijver. Als berichten worden bewaard dan
                 worden deze bewaard in een speciale wachtdirectory op de schijf
                 van de sitebeheerder om te bekijken (en eventueel gered te worden)
                 of te worden genegeerd. Deze laatste instelling is alleen beschikbaar
                 als dit is aangezet door de sitebeheerder.

en: Bad MIME type ignored: %(spectype)s
nl: Ongeldig MIME type genegeerd: %(spectype)s

en: Digest options
nl: Digestinstellingen

en: Batched-delivery digest characteristics.
nl: Digestinstellingen. Een digests is een bericht waarin berichten zijn verzameld die verzonden zijn via de maillijst.

en: Can list members choose to receive list traffic bunched in digests?
nl: Mogen lijstleden voor de mogelijkheid kiezen om het lijstverkeer verzameld te laten ontvangen in digests?

en: Regular
nl: Normaal

en: Which delivery mode is the default for new users?
nl: Welk bezorgingsmethode is standaard voor nieuwe leden?

en: MIME
nl: HTML

en: When receiving digests, which format is default?
nl: Als er voor digests ontvangen is gekozen, welk formaat is dan standaard?

en: How big in Kb should a digest be before it gets sent out?
nl: Wat is de limiet in Kb van een digest voordat het wordt verzonden?

en: Should a digest be dispatched daily when the size threshold isn't reached?
nl: Moet een digest dagelijks worden verzonden wanneer de limiet niet is bereikt?

en: Header added to every digest
nl: Header die wordt toegevoegd aan elke digest

en: Text attached (as an initial message, before the table of contents) to the top of digests.
nl: Tekst toegevoegd (als eerste stuk tekst, voor de inhoudsopgave) aan het begin van de digests.

en: Footer added to every digest
nl: Voettekst toegevoegd aan elke digest

en: Text attached (as a final message) to the bottom of digests.
nl: Text toegevoegd (als laatste tekst) aan het einde van digests.

en: How often should a new digest volume be started?
nl: Hoe vaak moet een nieuwe digest gestart worden?

en: When a new digest volume is started, the volume number is
                 incremented and the issue number is reset to 1.
nl: Als een nieuwe digest is gestart, wordt het volumenummer
                 opgehoogd en wordt het oplagenummer gereset naar 1.

en: Should Mailman start a new digest volume?
nl: Moet Mailman nu een nieuwe digest maken?

en: Setting this option instructs Mailman to start a new volume
                 with the next digest sent out.
nl: Het aanzetten van deze instelling zorgt dat Mailman een nieuw volume start
                 bij de volgende digest die verzonden wordt.

en: Should Mailman send the next digest right now, if it is not
                 empty?
nl: Moet Mailman de volgende digest nu versturen, als deze
               niet leeg is?

en: The next digest will be sent as volume
                %(volume)s, number %(number)s
nl: De volgende digest wordt verzonden als volume
                %(volume)s, nummer %(number)s

en: A digest has been sent.
nl: Een digest is verzonden.

en: There was no digest to send.
nl: Er was geen digest om te verzenden.

en: Invalid value for variable: %(property)s
nl: Ongeldige waarde voor variabele: %(property)s

en: Bad email address for option %(property)s: %(val)s
nl: Ongeldig e-mailadres voor instelling %(property)s: %(val)s

en: The following illegal substitution variables were
                    found in the <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Your list may not operate properly until you correct this
                    problem.
nl: De volgende niet toegestane substitutievariabelen werden
                    gevonden in de <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Het is mogelijk dat uw lijst niet correct functioneert totdat
                    u dit probleem heeft opgelost.

en: Your <code>%(property)s</code> string appeared to
                        have some correctable problems in its new value.
                        The fixed value will be used instead.  Please
                        double check that this is what you intended.
nl: Uw <code>%(property)s</code> string blijkt een aantal
                        corrigeerbare problemen te hebben in hun nieuwe
                        waarde. De gecorrigeerde waarde zal hiervoor in de
                        plaats worden gebruikt. Controleer alstublieft deze
                        gecorrigeerde waarde op correctheid.

en: General Options
nl: Algemene Instellingen

en: Conceal the member's address
nl: Verberg het adres van het lid

en: Acknowledge the member's posting
nl: Bevestig het ontvangen van het bericht van het lid

en: Do not send a copy of a member's own post
nl: Stuur geen kopie van berichten die een lid zelf heeft verstuurd

en: Filter out duplicate messages to list members (if possible)
nl: Filter dubbele berichten aan lijstleden eruit (indien mogelijk)

en: Fundamental list characteristics, including descriptive
                info and basic behaviors.
nl: Algemene maillijstinstellingen, inclusief de hoofdinstellingen
                en beschrijvende gegevens.

en: General list personality
nl: Algemene lijstinstellingen

en: The public name of this list (make case-changes only).
nl: De naam van deze lijst (maak alleen hoofdletter/kleine letterwijzingen)

en: The capitalization of this name can be changed to make it
                 presentable in polite company as a proper noun, or to make an
                 acronym part all upper case, etc.  However, the name will be
                 advertised as the email address (e.g., in subscribe confirmation
                 notices), so it should <em>not</em> be otherwise altered.  (Email
                 addresses are not case sensitive, but they are sensitive to
                 almost everything else :-)
nl: De letters in deze naam kunnen naar kleine letters of hoofdletters
                 worden veranderd om het meer toonbaar te maken. Echter,
                 deze naam wordt gebruikt als het e-mailadres (b.v. in
                 aanmeldingsbevestingingen), dus het mag <em>niet</em> op
                 andere manieren worden veranderd (e-mail is niet hoofdletter/
                 kleine lettergevoelig, maar is wel gevoelig voor al het andere :-)

en: The list administrator email addresses.  Multiple
                 administrator addresses, each on separate line is okay.
nl: Het e-mailadres van de lijstbeheerder. Bij meerdere lijstbeheerders
                 moet elk e-mailadres op een aparte regel worden gezet.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the <a href="?VARHELP=general/moderator">email
                 addresses of the list moderators</a>.  Note that the field you
                 are changing here specifies the list administrators.
nl: Er zijn twee eigenaarsrollen die verband hebben met elke
                 maillijst.  De <em>lijstbeheerders</em> zijn de mensen die de
                 volledige controle hebben over alle instellingen van de maillijst.
                 Zij kunnen elke beschikbare instelling wijzigen door middel van
                 deze beheerpagina's.
    
                 <p>De <em>lijstmoderators</em> hebben wat beperktere
                 bevoegdheden. Zijn kunnen geen enkele lijstinstelling
                 wijzigen, maar zij mogen wel uitstaande beheertaken doen,
                 zoals het goedkeuren en afkeuren van aanmeldingsverzoeken
                 en het verwijderen van vastgehouden berichten. Natuurlijk
                 kunnen de <em>lijstbeheerders</em> ook deze taken uitvoeren.
    
                 <p>Om het mogelijk te maken dat deze rollen worden gesplitst in
                 beheerdersrollen en moderatorsrollen moet u
                 <a href="passwords">een apart moderatorwachtwoord</a>
                 instellen en <a href="?VARHELP=general/moderator">e-mailadressen
                 van de lijstmoderators opgeven</a>.  Let op dat het veld dat u nu wijzigt
                 de instelling van de lijstbeheerder is.

en: The list moderator email addresses.  Multiple
                 moderator addresses, each on separate line is okay.
nl: Het e-mailadres van de lijstmoderator.  Bij meerdere lijstmoderators
                 moet elk e-mailadres op een aparte regel worden gezet.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the email addresses of the list moderators in
                 this section.  Note that the field you are changing here
                 specifies the list moderators.
nl: Er zijn twee eigenaarsrollen die verband hebben met elke
                 maillijst.  De <em>lijstbeheerders</em> zijn de mensen die de
                 volledige controle hebben over alle instellingen van de maillijst.
                 Zij kunnen elke beschikbare instelling wijzigen door middel van
                 de beheerwebpagina's.
    
                 <p>De <em>lijstmoderators</em> hebben wat beperktere
                 bevoegdheden. Zijn kunnen geen enkele lijstinstelling
                 wijzigen, maar zij mogen wel uitstaande beheertaken doen,
                 zoals het goedkeuren en afkeuren van aanmeldingsverzoeken
                 en het verwijderen van vastgehouden berichten. Natuurlijk
                 kunnen de <em>lijstbeheerders</em> ook deze taken uitvoeren.
    
                 <p>Om het mogelijk te maken dat deze rollen worden gesplitst in
                 beheerdersrollen en moderatorsrollen moet u
                 <a href="passwords">een apart moderator wachtwoord</a>,
                 instellen en <a href="?VARHELP=general/moderator">e-mailadressen
                 van de lijstmoderators opgeven</a>.  Note that the field you
                 are changing here specifies the list administrators.

en: A terse phrase identifying this list.
nl: Een korte zin die deze lijst omschrijft.

en: This description is used when the mailing list is listed with
                    other mailing lists, or in headers, and so forth.  It should
                    be as succinct as you can get it, while still identifying what
                    the list is.
nl: Deze beschrijving wordt gebruikt als de maillijst wordt getoond 
                    samen met andere maillijsten of in headers etc.  Het moet
                    zo kort en bondig zijn als mogelijk, maar wel voldoende de
                    de maillijst beschrijven.

en: An introductory description - a few paragraphs - about the
                 list.  It will be included, as html, at the top of the listinfo
                 page.  Carriage returns will end a paragraph - see the details
                 for more info.
nl: Een beschrijving van de lijst die als inleiding wordt gebruikt.
                 Mag enkele alinea's lang zijn. Deze tekst zal worden getoond
                 aan het begin van de lijstinformatiepagina. Het gebruik van
                 een return na een regel geeft het einde van een alinea aan.
                 Zie de details voor meer informatie.

en: The text will be treated as html <em>except</em> that
                 newlines will be translated to &lt;br&gt; - so you can use links,
                 preformatted text, etc, but don't put in carriage returns except
                 where you mean to separate paragraphs.  And review your changes -
                 bad html (like some unterminated HTML constructs) can prevent
                 display of the entire listinfo page.
nl: De tekst zal worden behandeld als html <em>behalve</em> dat
                 nieuwe regels zullen worden vertaald in &lt;br&gt. U kunt dus
                 weblinks, geformatteerde tekst etc. gebruiken maar gebruik
                 geen returns tenzij u een nieuw alinea wil beginnen. Controleer
                 uw veranderingen goed. Ongeldige of foute html kan ervoor
                 zorgen dat de lijstinformatiepagina niet wordt getoond.

en: Prefix for subject line of list postings.
nl: Tekst die wordt toegevoegd aan het begin van de onderwerpregel van elk maillijstbericht.

en: This text will be prepended to subject lines of messages
                 posted to the list, to distinguish mailing list messages in in
                 mailbox summaries.  Brevity is premium here, it's ok to shorten
                 long mailing list names to something more concise, as long as it
                 still identifies the mailing list.
nl: Deze tekst wordt aan het begin van de onderwerpregel gezet in
                 berichten die aan de maillijst worden verstuurd. Zo kan een
                 ontvanger berichten van de maillijst onderscheiden van andere
                 berichten in zijn mailprogramma. Kort en bondig is hierbij uiterst
                 belangrijk, zolang de lijst hiermee geïdentificeerd kan worden

en: Hide the sender of a message, replacing it with the list
                 address (Removes From, Sender and Reply-To fields)
nl: Verberg de zender van een bericht door het adres te vervangen
                 door het mailadres van de lijst (dit verwijdert de From,
                 To en Reply-To velden)

en: <tt>Reply-To:</tt> header munging
nl: <tt>Reply-To:</tt> headerwijzigingen

en: Should any existing <tt>Reply-To:</tt> header found in the
                 original message be stripped?  If so, this will be done
                 regardless of whether an explict <tt>Reply-To:</tt> header is
                 added by Mailman or not.
nl: Moet elke <tt>Reply-To:</tt> header die gevonden wordt
                 in het oorspronkelijke bericht worden verwijderd?
                 Zo ja, dan zal dit worden gedaan onafhankelijk of er
                 een <tt>Reply-To:</tt> header is toegevoegd door Mailman
                 of niet.

en: Explicit address
nl: Expliciet adres

en: Poster
nl: Verzender

en: This list
nl: Deze lijst

en: Where are replies to list messages directed?
                 <tt>Poster</tt> is <em>strongly</em> recommended for most mailing
                 lists.
nl: Waar moeten antwoorden op maillijstberichten naar toe wijzen?
                 <tt>Verzender</tt> wordt <em>sterk</em> aangeraden voor de
                 meeste maillijsten.

en: This option controls what Mailman does to the
                 <tt>Reply-To:</tt> header in messages flowing through this
                 mailing list.  When set to <em>Poster</em>, no <tt>Reply-To:</tt>
                 header is added by Mailman, although if one is present in the
                 original message, it is not stripped.  Setting this value to
                 either <em>This list</em> or <em>Explicit address</em> causes
                 Mailman to insert a specific <tt>Reply-To:</tt> header in all
                 messages, overriding the header in the original message if
                 necessary (<em>Explicit address</em> inserts the value of <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
     
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
            href="http://www.metasystema.org/essays/reply-to-useful.mhtml">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, select <tt>Explicit address</tt> and set the
                 <tt>Reply-To:</tt> address below to point to the parallel
                 list.
nl: Deze instelling regelt wat Mailman moet doen met de
                 <tt>Reply-To:</tt> header in berichten die door deze maillijst
                 gaan.  Wanneer deze op <em>Verzender</em> wordt gezet zal
                 er geen <tt>Reply-To:</tt> header worden toegevoegd door
                 Mailman en een al bestaande uit het oorspronkelijke bericht
                 zal niet van het bericht worden ontdaan. Deze instelling op
                 <em>Deze lijst</em> of <em>Expliciet adres</em> zetten zorgt
                 ervoor dat Mailman een specifieke <tt>Reply-To:</tt> header
                 toevoegt in alle berichten, waarbij een oorspronkelijke wordt
                 overschreven als dat nodig is. (<em>Expliciet adres</em> voegt de
                 inhoud van <a href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>). toe
     
                 <p>Er kunnen vele redenen zijn om niet een <tt>Reply-To:</tt>
                 header toe te voegen of te overschrijven. Eén is dat sommige
                 verzenders afhankelijk zijn van hun eigen <tt>Reply-To:</tt>
                 instelling om berichten op hun e-mailadres te krijgen.  Twee is
                 dat het aanpassen van <tt>Reply-To:</tt> het moeilijk maakt
                 om privéantwoorden te versturen.  Zie
                 <a href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> voor een algemene bespreking van dit
                 onderwerp. Zie <a
                 href="http://www.metasystema.org/essays/reply-to-useful.mhtml">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a> voor een tegengestelde visie.
    
                 <p>Sommige maillijsten hebben wat meer beperkingen in
                 verzendprivileges, met een lijst ernaast helemaal voor discussie.
                 Voorbeelden zijn `patches' of 'checkin' lijsten, waar
                 softwareveranderingen worden verzonden door een revisie
                 controle systeem, maar waarbij discussie over de veranderingen
                 worden gevoerd via een ontwikkelaarsmaillijst.
                 Om dit soort type mailijsten te ondersteunen, kunt u kiezen voor
                 <tt>Expliciet adres</tt> en het <tt>Reply-To:</tt> adres hieronder naar
                 de discussielijst zetten.

en: Explicit <tt>Reply-To:</tt> header.
nl: Vaste <tt>Reply-To:</tt> header.

en: This is the address set in the <tt>Reply-To:</tt> header
                 when the <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 option is set to <em>Explicit address</em>.
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
            href="http://www.metasystema.org/essays/reply-to-useful.mhtml">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, specify the explicit <tt>Reply-To:</tt> address here.  You
                 must also specify <tt>Explicit address</tt> in the
                 <tt>reply_goes_to_list</tt>
                 variable.
    
                 <p>Note that if the original message contains a
                 <tt>Reply-To:</tt> header, it will not be changed.
nl: Dit is het adres ingesteld in de <tt>Reply-To:</tt> header
                 als de <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 instelling is gezet op <em>Expliciet adres</em>.
    
                 <p>Er kunnen vele redenen zijn om niet een
                 <tt>Reply-To:</tt> header toe te voegen of te overschrijven.
                 Eén is dat sommige verzenders afhankelijk zijn van hun eigen
                 <tt>Reply-To:</tt> instelling om berichten op hun e-mailadres te
                 krijgen.  Twee is dat het aanpassen van <tt>Reply-To:</tt>
                 het moeilijk maakt om privéantwoorden te versturen.  Zie <a
                 href="http://www.unicom.com/pw/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a>voor een algemene bespreking van dit
                 onderwerp. See <a
                 href="http://www.metasystema.org/essays/reply-to-useful.mhtml">Reply-To
                 Munging Considered Useful</a> voor een tegengestelde visie.
    
                 <p>Sommige maillijsten hebben wat meer beperkingen in
                 verzendprivileges met een lijst ernaast helemaal voor discussie.
                 Voorbeelden zijn `patches' of checkin' lijsten, waar
                 softwareveranderingen worden verzonden door een revisie
                 controle systeem, maar waarbij discussie over de
                 veranderingen worden gevoerd via een ontwikkelaars maillijst.
                 Om dit soort type mailijsten te ondersteunen, vult u hier
                 het expliciete <tt>Reply-To:</tt> adres in. U moet ook dan ook 
                 het <tt>Expliciet adres</tt> in de <tt>reply_goes_to_list</tt>
                 variable specificeren.
    
                 <p>Let op dat als het oorspronkelijke bericht een
                 <tt>Reply-To:</tt> header bevat, deze niet wordt gewijzigd.

en: Umbrella list settings
nl: Overkoepelende lijstinstellingen

en: Send password reminders to, eg, "-owner" address instead of
                 directly to user.
nl: Verstuur wachtwoordherinneringen naar het "-owner" adres in
                 plaats van direct naar de gebruiker.

en: Set this to yes when this list is intended to cascade only
                 to other mailing lists.  When set, meta notices like
                 confirmations and password reminders will be directed to an
                 address derived from the member's address - it will have the
                 value of "umbrella_member_suffix" appended to the member's
                 account name.
nl: Stel dit op ja in als de lijst alleen bedoeld is om naar andere maillijsten
                 door te geven (overkoepelende maillijst). Dit zorgt ervoor dat
                 meta berichten zoals bevestigingen en
                 wachtwoordherinneringen worden gericht naar  een adres
                 afgeleid van het adres van het lid, met als toevoeging de
                 waarde in "umbrella_member_suffix" aan het lid zijn 
                 gebruikersnaam.

en: Suffix for use when this list is an umbrella for other
                 lists, according to setting of previous "umbrella_list"
                 setting.
nl: Achtervoegsel als deze lijst gebruikt wordt als een
                 overkoepelende lijst voor andere maillijsten, volgens de
                 instellingen van de vorige "umbrella_list"
                 instelling.

en: When "umbrella_list" is set to indicate that this list has
                 other mailing lists as members, then administrative notices like
                 confirmations and password reminders need to not be sent to the
                 member list addresses, but rather to the owner of those member
                 lists.  In that case, the value of this setting is appended to
                 the member's account name for such notices.  `-owner' is the
                 typical choice.  This setting has no effect when "umbrella_list"
                 is "No".
nl: Als "umbrella_list" is ingesteld dat deze lijst
                 andere maillijsten als leden heeft dan hoeven beheerberichten
                 zoals bevestigingen en wachtwoordbevestigingen niet te worden
                 verzonden aan adressen van de ledenlijst, maar liever naar de 
                 eigenaar van deze ledenlijsten. In dat geval zal de waarde
                 van deze instelling worden toegevoegd aan het lid's gebruikers
                 naam voor zulke berichten. `-owner' is de voor de hand liggende
                 keus. Deze instelling heeft geen effect als "umbrella_list"
                 op "Nee" is gezet.

en: Send monthly password reminders?
nl: Verstuur maandelijkse wachtwoordherinneringen?

en: Turn this on if you want password reminders to be sent once
                 per month to your members.  Note that members may disable their
                 own individual password reminders.
nl: Zet dit aan als u wilt dat wachtwoordherinneringen eens per
                 maand aan uw leden wordt verzonden. Let op dat leden
                 hun eigen individuele wachtwoordherinneringen kunnen
                 uitschakelen.

en: List-specific text prepended to new-subscriber welcome
                 message
nl: Lijstspecifieke tekst toegevoegd aan het begin van een
                 welkomstbericht voor nieuwe leden

en: This value, if any, will be added to the front of the
                 new-subscriber welcome message.  The rest of the welcome message
                 already describes the important addresses and URLs for the
                 mailing list, so you don't need to include any of that kind of
                 stuff here.  This should just contain mission-specific kinds of
                 things, like etiquette policies or team orientation, or that kind
                 of thing.
    
                 <p>Note that this text will be wrapped, according to the
                 following rules:
                 <ul><li>Each paragraph is filled so that no line is longer than
                         70 characters.
                     <li>Any line that begins with whitespace is not filled.
                     <li>A blank line separates paragraphs.
                 </ul>
nl: Deze waarde, indien ingevuld, zal aan het begin van een welkomstbericht
                 aan een nieuw lid worden toegevoegd.  De rest van het welkomstbericht
                 beschrijft al de belangrijkste e-mail- en webadressen voor de
                 maillijst, dus die hoeven niet te worden toegevoegd. De tekst die zal
                 worden toegevoegd kan bijvoorbeeld een regelement zijn (netiquette) of
                 andere tekst die een beleid weergeeft van de maillijst.
    
                 <p>Let er op deze tekst tekstomloop zal plaatsvinden volgens de
                 volgende regels:
                 <ul><li>Elke alinea wordt gevuld totdat de regel niet langer is dan
                         70 karakters.
                     <li>Elke regel die begint met een spatie wordt niet gevuld.
                     <li>Een lege regel dient om alinea's van elkaar te scheiden.
                 </ul>

en: Send welcome message to newly subscribed members?
nl: Stuur een welkomstbericht naar nieuwe aanmelders?

en: Turn this off only if you plan on subscribing people manually
                 and don't want them to know that you did so.  This option is most
                 useful for transparently migrating lists from some other mailing
                 list manager to Mailman.
nl: Zet dit uit als u van plan bent om mensen handmatig aan te melden
                 zonder dat zij dat merken. Deze instelling is waardevol
                 wanneer u lijsten transparant wilt verhuizen van een
                 ander lijstbeheerprogramma naar Mailman.

en: Text sent to people leaving the list.  If empty, no special
                 text will be added to the unsubscribe message.
nl: Tekst die wordt verzonden naar mensen die de lijst verlaten.
                 Als dit leeg is dan zal geen speciale tekst worden
                 toegevoegd aan het afmeldingsbericht.

en: Send goodbye message to members when they are unsubscribed?
nl: Verstuur een afmeldingsbericht aan leden als ze zijn afgemeld?

en: Should the list moderators get immediate notice of new
                 requests, as well as daily notices about collected ones?
nl: Moeten de lijstmoderators onmiddelijk melding krijgen van nieuwe
                 aanvragen, zowel dagelijkse meldingen als verzamelde?

en: List moderators (and list administrators) are sent daily
                 reminders of requests pending approval, like subscriptions to a
                 moderated list, or postings that are being held for one reason or
                 another.  Setting this option causes notices to be sent
                 immediately on the arrival of new requests as well.
nl: Lijstmoderators (en lijstbeheerders) krijgen dagelijks
                 herinneringen van aanvragen die wachten op goedkeuring, zoals
                 aanmeldingen voor een gemodereerde lijst, of verzendingen die
                 worden vastgehouden om bepaalde redenen. Het instellen van
                 deze instelling zorgt er ook voor dat er onmiddelijk meldingen
                 worden verstuurd als er nieuwe verzoeken binnenkomen.

en: Should administrator get notices of subscribes and
                 unsubscribes?
nl: Moet de beheerder meldingen krijgen van aanmeldingen
                 en afmeldingen?

en: Send mail to poster when their posting is held for approval?
nl: Een melding versturen naar een verzender als zijn/haar bericht wordt vastgehouden voor goedkeuring?

en: Approval notices are sent when mail triggers certain of the
                 limits <em>except</em> routine list moderation and spam filters,
                 for which notices are <em>not</em> sent.  This option overrides
                 ever sending the notice.
nl: Goedkeuringsmeldingen worden verzonden wanneer berichten
                 aan bepaalde voorwaarden voldoen waarbij het <em>niet</em>
                 gaat om routine lijstmoderatie en spamfilteringen. Daar
                 worden <em>geen</em> meldingen voor verzonden.
                 Deze instelling op nee zetten zorgt ervoor dat er
                 geen melding wordt gestuurd.

en: Additional settings
nl: Aanvullende instellingen

en: Emergency moderation of all list traffic.
nl: Noodmoderatie voor al het lijstverkeer.

en: When this option is enabled, all list traffic is emergency
                 moderated, i.e. held for moderation.  Turn this option on when
                 your list is experiencing a flamewar and you want a cooling off
                 period.
nl: Als deze instelling is aangezet dan zal het al lijstverkeer worden vastgehouden
                 voor noodmoderatie.  Zet deze instelling aan als er op uw lijst een
                 zogenaamde flamewar (ruzie) aan de gang is en u een afkoelperiode
                 wilt instellen.

en: Default options for new members joining this list.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">
nl: Standaardinstellingen voor nieuwe leden die zich aanmelden
                 op deze lijst.<input type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">

en: When a new member is subscribed to this list, their initial
                 set of options is taken from the this variable's setting.
nl: Als een nieuw lid is aangemeld op deze lijst wordt de
                 initiële groepinstellingen genomen van de instelling
                 van deze variabele.

en: (Administrivia filter) Check postings and intercept ones
                 that seem to be administrative requests?
nl: (Beheerfilter) Controleer berichten en onderschep de
                 berichten waarin mogelijk beheerdersverzoeken
                 kunnen staan?

en: Administrivia tests will check postings to see whether it's
                 really meant as an administrative request (like subscribe,
                 unsubscribe, etc), and will add it to the the administrative
                 requests queue, notifying the administrator of the new request,
                 in the process.
nl: Beheertests zullen berichten controleren of ze
                 als beheerverzoek zijn bedoeld (zoals subcribe/aanmelden,
                 unsubscribe/afmelden, etc), en zo ja die berichtenworden
                 toegevoegd aan de beheerverzoekenwachtrij met een
                 melding aan de beheerder dat er een nieuw verzoek is
                 binnengekomen.

en: Maximum length in kilobytes (KB) of a message body.  Use 0
                 for no limit.
nl: Hoe groot mag een bericht zijn (in KB)?
                 0 voor geen limiet.

en: Host name this list prefers for email.
nl: Hostnaam voor deze lijst die gewenst is voor e-mail.

en: The "host_name" is the preferred name for email to
                 mailman-related addresses on this host, and generally should be
                 the mail host's exchanger address, if any.  This setting can be
                 useful for selecting among alternative names of a host that has
                 multiple addresses.
nl: De "host_naam" is de naam die de voorkeur heeft voor e-mail
                 aan Mailman-gerelateerde adressen op deze host, en is over
                 het algemeen de mailhost's uitwisseladres, als dit is ingesteld.
                 Deze instelling kan nodig zijn bij het selecteren uit alternatieve
                 namen voor een host die meerdere adressen heeft.

en: Should messages from this mailing list include the
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>) headers?  <em>Yes</em> is highly
                     recommended.
nl: Moeten berichten van deze maillijst
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (bijvoorbeeld <tt>List-*</tt>)-headers bevatten?  <em>Ja</em> wordt sterk
                     aangeraden.

en: RFC 2369 defines a set of List-* headers that are
                     normally added to every message sent to the list membership.
                     These greatly aid end-users who are using standards compliant
                     mail readers.  They should normally always be enabled.
    
                     <p>However, not all mail readers are standards compliant yet,
                     and if you have a large number of members who are using
                     non-compliant mail readers, they may be annoyed at these
                     headers.  You should first try to educate your members as to
                     why these headers exist, and how to hide them in their mail
                     clients.  As a last resort you can disable these headers, but
                     this is not recommended (and in fact, your ability to disable
                     these headers may eventually go away).
nl: RFC 2369 definieert een groep List-* headers die normaliter
                     aan elk bericht worden toegevoegd via de mailijst. Deze
                     headers zijn een grote hulp voor eindgebruikers die
                     mailprogramma's gebruiken die werken volgens de
                      mailstandaarden. Deze headers moet normaliter altijd zijn
                     aangezet.
    
                     <p>Echter, niet alle mailprogramma's werken volgens de
                     mailstandaarden. Als u een groot aantal leden heeft
                     die mailprogramma's gebruiken die niet aan de standaarden
                     voldoen, dan kunnen deze leden zich irriteren aan deze
                     headers.  U zou eerst moeten proberen uw leden de noodzaak
                     van deze headers uit te leggen en hoe ze deze kunnen
                     verbergen in hun mailprogramma's.  U kunt eventueel als
                     laatste redmiddel deze headers uitschakelen, maar dat wordt
                     niet aanbevolen (en in feite zal de mogelijkheid om deze
                     headers uit te zetten mogelijk verdwijnen).

en: Should postings include the <tt>List-Post:</tt> header?
nl: Moeten berichten de <tt>List-Post:</tt> header bevatten?

en: The <tt>List-Post:</tt> header is one of the headers
                 recommended by
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 However for some <em>announce-only</em> mailing lists, only a
                 very select group of people are allowed to post to the list; the
                 general membership is usually not allowed to post.  For lists of
                 this nature, the <tt>List-Post:</tt> header is misleading.
                 Select <em>No</em> to disable the inclusion of this header. (This
                 does not affect the inclusion of the other <tt>List-*:</tt>
                 headers.)
nl: De <tt>List-Post:</tt> header is een van de headers
                 aanbevolen door 
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 Echter voor sommige <em>announce-only (alleen maar
                 aankondigingen)</em> maillijsten, mogen alleen een select
                 aantal mensen berichten naar de maillijst sturen. De algemene
                 leden mogen dan meestal geen berichten sturen, alleen ontvangen.
                 Voor dit soort lijsten kan de <tt>List-Post:</tt> header misleidend zijn.
                 Kies <em>Nee</em> om het toevoegen van deze header uit te
                 zetten. (Dit heeft overigens geen effect op de toevoeging van
                 andere <tt>List-*:</tt>-headers.)

en: <b>real_name</b> attribute not
                changed!  It must differ from the list's name by case
                only.
nl: <b>real_name</b> attribuut niet
                gewijzigd!  Het mag alleen maar op het gebied van
                hoofd- of kleine letters afwijken van de lijstnaam.

en: You cannot add a Reply-To: to an explicit
                address if that address is blank.  Resetting these values.
nl: U kunt geen Reply-To: toevoegen aan een expliciet
                adres als dat adres leeg is.  Deze waarden worden gereset.

en: Language&nbsp;options
nl: Taalinstellingen

en: Natural language (internationalization) options.
nl: De taalinstellingen.

en: Default language for this list.
nl: Standaardtaal voor deze lijst.

en: This is the default natural language for this mailing list.
                 If <a href="?VARHELP=language/available_languages">more than one
                 language</a> is supported then users will be able to select their
                 own preferences for when they interact with the list.  All other
                 interactions will be conducted in the default language.  This
                 applies to both web-based and email-based messages, but not to
                 email posted by list members.
nl: Dit is de standaardtaal ingesteld voor deze maillijst.
                 Als er <a href="?VARHELP=language/available_languages">meer dan één
                 taal</a> wordt ondersteund dan kunnen gebruikers hun eigen instellingen
                 kiezen als zij de maillijst gebruiken. Alle andere
                 interacties zullen gebeuren in de standaardtaal. Dit geldt
                 voor zowel de webpagina's als de e-mailberichten, maar niet
                 voor e-mail verstuurd door lijstleden.

en: Languages supported by this list.
nl: Beschikbare talen voor deze lijst:

en: These are all the natural languages supported by this list.
                 Note that the
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">default
                 language</a> must be included.
nl: Dit zijn alle talen die ondersteund worden door deze lijst.
                 Let op dat de
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">standaardtaal</a>
                 aangevinkt moet zijn.

en: Always
nl: Altijd

en: As needed
nl: Indien nodig

en: Never
nl: Nooit

en: Encode the
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">subject
                 prefix</a> even when it consists of only ASCII characters?
nl: Codeer het
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">subject prefix</a>
                 ook als bestaat deze uit alleen ASCII karakters?

en: If your mailing list's default language uses a non-ASCII
                 character set and the prefix contains non-ASCII characters, the
                 prefix will always be encoded according to the relevant
                 standards.  However, if your prefix contains only ASCII
                 characters, you may want to set this option to <em>Never</em> to
                 disable prefix encoding.  This can make the subject headers
                 slightly more readable for users with mail readers that don't
                 properly handle non-ASCII encodings.
    
                 <p>Note however, that if your mailing list receives both encoded
                 and unencoded subject headers, you might want to choose <em>As
                 needed</em>.  Using this setting, Mailman will not encode ASCII
                 prefixes when the rest of the header contains only ASCII
                 characters, but if the original header contains non-ASCII
                 characters, it will encode the prefix.  This avoids an ambiguity
                 in the standards which could cause some mail readers to display
                 extra, or missing spaces between the prefix and the original
                 header.
nl: Als de standaardtaal van uw maillijst geen ASCII
                 karakterset gebruikt en de subject prefix bestaat uit niet-ASCII
                 karakters, dan zal de subject prefix altijd worden gecodeerd
                 volgens de nodige standaarden.  Mocht uw subject prefix alleen uit
                 ASCII karakters bestaan, dan wilt u waarschijnlijk deze optie op
                 <em>Nooit</em> zetten om coderen van de subject prefix uit te
                 schakelen. Dit kan ervoor zorgen dat onderwerpheaders
                 beter leesbaar zijn voor gebruikers die mailprogramma's gebruiken
                 die niet zo goed met niet-ASCII coderingen kunnen omgaan.
    
                 <p>Let er wel op, dat als uw maillijst zowel gecodeerde als
                 ongecodeerde onderwerpheaders ontvangt, u misschien wilt kiezen
                 <em>Indien nodig</em>. Het gebruik van deze instelling zorgt
                 ervoor dat Mailman geen ASCII subject prefix zal coderen als de rest
                 van de header alleen ASCII karakters bevat. Als de oorspronkelijke
                 header wel niet-ASCII karakters bevat zal het de subject prefix
                 coderen. Hiermee wordt vermeden dat onduidelijkheden in de
                 standaarden in sommige mailprogramma's ervoor zorgen dat er
                 teveel of juist te weinig spaties bestaan tussen de subject prefix
                 en de oorspronkelijke header.

en: Membership&nbsp;Management
nl: Ledenbeheer

en: Membership&nbsp;List
nl: Ledenlijst

en: Mass&nbsp;Subscription
nl: Meerdere leden aanmelden

en: Mass&nbsp;Removal
nl: Meerdere leden afmelden

en: Non-digest&nbsp;options
nl: Normale e-mailinstellingen

en: Policies concerning immediately delivered list traffic.
nl: Beleid over direct verstuurd lijstverkeer.

en: Can subscribers choose to receive mail immediately, rather
                 than in batched digests?
nl: Mogen leden ervoor kiezen om mail direct te ontvangen, in
                 plaats van gegroepeerd in digests?

en: Full Personalization
nl: Volledige personalisering

en: Should Mailman personalize each non-digest delivery?
                     This is often useful for announce-only lists, but <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">read the details</a>
                     section for a discussion of important performance
                     issues.
nl: Moet Mailman elk niet-digest bericht personaliseren?
                     Dit kan waardevol zijn voor announce-only (alleen
                     aankondigingen) lijsten, maar <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">lees ook de details</a>
                     sectie voor een bespreking van belangrijke performance
                     aangelegenheden.

en: Normally, Mailman sends the regular delivery messages to
                     the mail server in batches.  This is much more efficent
                     because it reduces the amount of traffic between Mailman and
                     the mail server.
    
                     <p>However, some lists can benefit from a more personalized
                     approach.  In this case, Mailman crafts a new message for
                     each member on the regular delivery list.  Turning this
                     feature on may degrade the performance of your site, so you
                     need to carefully consider whether the trade-off is worth it,
                     or whether there are other ways to accomplish what you want.
                     You should also carefully monitor your system load to make
                     sure it is acceptable.
    
                     <p>Select <em>No</em> to disable personalization and send
                     messages to the members in batches.  Select <em>Yes</em> to
                     personalize deliveries and allow additional substitution
                     variables in message headers and footers (see below).  In
                     addition, by selecting <em>Full Personalization</em>, the
                     <code>To</code> header of posted messages will be modified to
                     include the member's address instead of the list's posting
                     address.
    
                     <p>When personalization is enabled, a few more expansion
                     variables that can be included in the <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">message header</a> and
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">message footer</a>.
    
                     <p>These additional substitution variables will be available
                     for your headers and footers, when this feature is enabled:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
                             coerced to lower case.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
                             that the user is subscribed with.
                         <li><b>user_password</b> - The user's password.
                         <li><b>user_name</b> - The user's full name.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
                             page.
                     </ul>
nl: Normaliter verstuurt Mailman de normale berichten groepsgewijs
                     naar de mailserver. Dit is veel efficiënter omdat het de
                     hoeveelheid verkeer beperkt tussen Mailman en de mailserver.
    
                     <p>Het is echter ook mogelijk dat sommige lijsten voordeel
                     hebben van een meer gepersonaliseerde aanpak. In dat geval
                     zal Mailman een bericht opstellen voor elk apart lid van de lijst
                     van normaal te versturen berichten. Het aanzetten van deze
                     mogelijkheid kan ertoe leiden dat de performance van uw site
                     afneemt, dus u moet goed overwegen of dit het waard is,
                     of dat er misschien andere manieren zijn om te bereiken wat u
                     voor ogen heeft. Het is in ieder geval belangrijk om de
                     systeembelasting te controleren om te kijken of zo'n
                     verandering acceptabel is.
    
                     <p>Kies <em>Nee</em> om personalisatie uit te schakelenen
                     berichten aan leden groepsgewijs te verzenden. Kies <em>Ja</em> voor
                     gepersonaliseerde verzending het extra variabelen in
                     berichtkoppen en berichtvoeten toe te staan (zie hieronder).  In
                     addition, by selecting <em>Full Personalization</em>, the
                     <code>To</code> header of posted messages will be modified to
                     include the member's address instead of the list's posting
                     address.
    
                     <p>When personalization is enabled, a few more expansion
                     variables that can be included in the <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">message header</a> and
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">message footer</a>.
    
                     <p>These additional substitution variables will be available
                     for your headers and footers, when this feature is enabled:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
                             coerced to lower case.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
                             that the user is subscribed with.
                         <li><b>user_password</b> - The user's password.
                         <li><b>user_name</b> - The user's full name.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
                             page.
                     </ul>

en: Header added to mail sent to regular list members
nl: Koptekst die wordt toegevoegd aan berichten verzonden aan normale lijstleden

en: Text prepended to the top of every immediately-delivery
                 message.
nl: Tekst die aan het begin van elk direct verstuurd bericht
                 wordt geplaatst.

en: Footer added to mail sent to regular list members
nl: Voettekst die wordt toegevoegd aan berichten verzonden aan normale lijstleden

en: Text appended to the bottom of every immediately-delivery
                 message.
nl: Tekst die aan het eind van elk direct verstuurd bericht
                 wordt geplaatst.

en: Passwords
nl: Wachtwoorden

en: Privacy options
nl: Privacyinstellingen

en: Subscription&nbsp;rules
nl: Aanmeldingsregels

en: Sender&nbsp;filters
nl: Verzendfilters

en: Recipient&nbsp;filters
nl: Ontvangstfilters

en: Spam&nbsp;filters
nl: Spamfilters

en: None
nl: Geen

en: Confirm
nl: Bevestiging

en: Require approval
nl: Goedkeuring vereist

en: Confirm and approve
nl: Bevestiging en goedkeuring

en: What steps are required for subscription?<br>
nl: Welke stappen zijn vereist voor een aanmelding?<br>

en: None - no verification steps (<em>Not
                               Recommended </em>)<br>
                               Confirm (*) - email confirmation step required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               Approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br>
    
                               This prevents mischievous (or malicious) people
                               from creating subscriptions for others without
                               their consent.
nl: Geen - geen verificatie stappen (<em>Niet
                               Aanbevolen </em>)<br>
                               Bevestiging (*) - er wordt een e-mailbevestigingsstap gevraagd <br>
                               Goedkeuring vereist- de lijstbeheerder wordt om goedkeuring gevraagd<br>
                               Bevestiging en goedkeuring - zowel goedkeuring als bevestiging zijn vereist
                               
                               <p>(*)als iemand een aanmeldingsverzoek doet,
                               dan zal Mailman diegene een bericht sturen met 
                               een uniek aanmeldingsverzoeknummer die ze
                               moeten beantwoorden om zich aan te melden.<br>
    
                               Dit voorkomt misbruik door andere personen
                               zodat het niet mogelijk is om aanmeldingen te
                               doen voor anderen zonder hun toestemming.

en: Confirm (*) - email confirmation required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br> This prevents
                               mischievous (or malicious) people from creating
                               subscriptions for others without their consent.
nl: Bevestiging (*) - er wordt een e-mailbevestigingsstap gevraagd <br>
                               Verzoek tot goedkeuring - de lijstbeheerder wordt om goedkeuring gevraagd
                               Goedkeuring voor aanmeldingen <br>
                               Bevestiging en goedkeuring - zowel bevestiging als goedkeuring
                               
                               <p>(*)als iemand een aanmeldingsverzoek doet,
                               dan zal Mailman diegene een bericht sturen met 
                               een uniek aanmeldingsverzoeknummer die ze
                               moeten beantwoorden om zich aan te melden.<br>
                               Dit voorkomt misbruik door andere personen
                               zodat het niet mogelijk is om aanmeldingen te
                               voor anderen zonder hun toestemming.

en: This section allows you to configure subscription and
                membership exposure policy.  You can also control whether this
                list is public or not.  See also the
                <a href="%(admin)s/archive">Archival Options</a> section for
                separate archive-related privacy settings.
nl: Deze sectie maakt het u mogelijk om het aanmeldings-
                en ledenpublicatiebeleid in te stellen. U kunt ook instellen of deze
                lijst wel of niet publiek toegankelijk is.  Zie ook de
                <a href="%(admin)s/archive">Archiefinstellingen</a> sectie voor
                aparte archiverings gerelateerde privacyinstellingen.

en: Subscribing
nl: Aanmelding

en: Advertise this list when people ask what lists are on this
                 machine?
nl: Maak deze lijst bekend wanneer er gevraagd wordt welke
                 lijsten beschikbaar zijn op dit systeem?

en: Is the list moderator's approval required for unsubscription
                 requests?  (<em>No</em> is recommended)
nl: Is de lijstmoderator's goedkeuring noodzakelijk voor
                 afmeldingsverzoeken?  (<em>Nee</em> wordt aanbevolen)

en: When members want to leave a list, they will make an
                 unsubscription request, either via the web or via email.
                 Normally it is best for you to allow open unsubscriptions so that
                 users can easily remove themselves from mailing lists (they get
                 really upset if they can't get off lists!).
    
                 <p>For some lists though, you may want to impose moderator
                 approval before an unsubscription request is processed.  Examples
                 of such lists include a corporate mailing list that all employees
                 are required to be members of.
nl: Als leden een lijst willen verlaten, dan moeten zijn een
                 afmeldingsverzoek doen, via het web of via e-mail.
                 Normaliter kunt u het beste vrije afmeldingen toestaan zodat
                 gebruikers zichzelf gemakkelijk kunnen afmelden van maillijsten.
                 (ze kunnen echt heel kwaad worden als ze niet van een lijst af 
                 kunnen!).
    
                 <p>For sommige lijsten kan het nodig zijn om moderatorgoedkeuring
                 in te stellen voordat een afmelding wordt verwerkt. Voorbeelden
                 hiervan zijn lijsten binnen bedrijven waar alle werknemers lid van
                 moeten zijn.

en: List of addresses which are banned from membership in this
                 mailing list.
nl: Lijst van adressen die geen lidmaatschap mogen hebben op
                 deze maillijst.

en: Addresses in this list are banned outright from subscribing
                 to this mailing list, with no further moderation required.  Add
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.
nl: Adressen in deze lijst mogen geen aanmeldingen doen voor
                 deze maillijst, zonder dat verdere moderatie noodzakelijk is.  Voeg
                 een adres per regel toe. Start de regel met een ^ teken om
                 een regular expression match aan te geven.

en: Anyone
nl: Iedereen

en: List admin only
nl: Alleen de lijstbeheerder

en: List members
nl: Leden van de lijst

en: Who can view subscription list?
nl: Wie kan de lijst van leden zien?

en: When set, the list of subscribers is protected by member or
                 admin password authentication.
nl: Als deze instelling op Leden van de lijst of Alleen de
                 lijstbeheerder is ingesteld dan zal de ledenlijst
                 worden beschermd met het
                 lidmaatschap- of een beheerderswachtwoord.

en: Show member addresses so they're not directly recognizable
                 as email addresses?
nl: Laat adressen van leden zo zien dat ze niet direct herkenbaar
                 zijn als e-mailadressen?

en: Setting this option causes member email addresses to be
                 transformed when they are presented on list web pages (both in
                 text and as links), so they're not trivially recognizable as
                 email addresses.  The intention is to prevent the addresses
                 from being snarfed up by automated web scanners for use by
                 spammers.
nl: Deze instelling zorgt ervoor dat e-mailadressen van leden worden
                 omgezet als ze worden getoond op webpagina's (zowel in
                 tekst als in links) zodat ze niet goed herkenbaar zijn als
                 e-mailadresen. De bedoeling is hiermee te voorkomen dat
                 adressen worden verzameld door automatische webscanners
                 voor spamgebruik.

en: When a message is posted to the list, a series of
                moderation steps are take to decide whether the a moderator must
                first approve the message or not.  This section contains the
                controls for moderation of both member and non-member postings.
    
                <p>Member postings are held for moderation if their
                <b>moderation flag</b> is turned on.  You can control whether
                member postings are moderated by default or not.
    
                <p>Non-member postings can be automatically
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >accepted</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held for
                moderation</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >rejected</a> (bounced), or
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >discarded</a>,
                either individually or as a group.  Any
                posting from a non-member who is not explicitly accepted,
                rejected, or discarded, will have their posting filtered by the
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">general
                non-member rules</a>.
    
                <p>In the text boxes below, add one address per line; start the
                line with a ^ character to designate a <a href=
                "http://www.python.org/doc/current/lib/module-re.html"
                >Python regular expression</a>.  When entering backslashes, do so
                as if you were using Python raw strings (i.e. you generally just
                use a single backslash).
    
                <p>Note that non-regexp matches are always done first.
nl: Als er een bericht naar de lijst wordt verstuurd, dan worden
                een aantal moderatiestappen ondernomen om te beslissen of
                een moderator eerst het bericht moet goedkeuren of niet. Deze sectie
                bevat de instellingen voor moderatie van zowel berichten van leden
                als niet-leden.
    
                <p>Berichten van leden worden vastgehouden voor moderatie als hun
                <b>moderatievlag</b> is aangezet.  U bepaalt of een bericht van een lid
                standaard wordt gemodereerd of niet.
    
                <p>Berichten van niet-leden kunnen automatisch
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >geaccepteerd</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">vast
                worden gehouden voor moderatie</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >geweigerd</a> (bounced), of
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >genegeerd</a>,
                zowel individueel of als groep. Elk
                bericht van een niet-lid dat niet expliciet is geaccepteerd, geweigerd of
                genegeerd zal worden gefilterd volgens de
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">
                niet-leden regels</a>.
    
                <p>In het tekstinvulscherm hieronder kunt u een adres per regel invullen. Start de
                regel met een ^ teken om aan te geven dat het om een <a href=
                "http://www.python.org/doc/current/lib/module-re.html"
                >Python regular expression</a> gaat. Bij het gebruik van backslashes kunt
                u deze neerzetten alsof het Python raw strings zijn (m.a.w. u gebruikt gewoon
                een backslash).
    
                <p>Let op dat non-regexp matches het eerst worden gedaan.

en: Member filters
nl: Ledenfilters

en: By default, should new list member postings be moderated?
nl: Moeten de berichten van nieuwe leden gemodereerd worden?

en: Each list member has a <em>moderation flag</em> which says
                 whether messages from the list member can be posted directly to
                 the list, or must first be approved by the list moderator.  When
                 the moderation flag is turned on, list member postings must be
                 approved first.  You, the list administrator can decide whether a
                 specific individual's postings will be moderated or not.
    
                 <p>When a new member is subscribed, their initial moderation flag
                 takes its value from this option.  Turn this option off to accept
                 member postings by default.  Turn this option on to, by default,
                 moderate member postings first.  You can always manually set an
                 individual member's moderation bit by using the
                 <a href="%(adminurl)s/members">membership management
                 screens</a>.
nl: Elk lid van een lijst heeft een <em>moderatievlag</em> die aangeeft
                 of berichten van het lid direct naar de lijst kunnen
                 worden verstuurd, of juist eerst moeten worden goedgekeurd
                 door de lijstmoderator.  Als de moderatievlag is aangezet, dan
                 moet het bericht van het lid eerst worden goedgekeurd. U,
                 de lijstbeheerder kan beslissen of een specifiek individueel
                 adres moet worden gemodereerd of niet.
    
                 <p>Als een lid is aangemeld dan zal de moderatievlag worden
                 gezet overeenkomstig deze instelling. Zet deze instelling uit om
                 berichten van leden standaard te accepteren. Zet deze instelling
                 aan om standaard eerst de berichten te modereren. U kunt altijd
                 handmatig de individuele moderatievlag voor een lid instellen in de
                 <a href="%(adminurl)s/members">ledenbeheer
                 pagina's</a>.

en: Hold
nl: Vasthouden

en: Action to take when a moderated member posts to the
                 list.
nl: Te ondernemen actie als een gemodereerd lid
                 een bericht naar de lijst stuurt.

en: <ul><li><b>Hold</b> -- this holds the message for approval
                 by the list moderators.
    
                 <p><li><b>Reject</b> -- this automatically rejects the message by
                 sending a bounce notice to the post's author.  The text of the
                 bounce notice can be <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >configured by you</a>.
    
                 <p><li><b>Discard</b> -- this simply discards the message, with
                 no notice sent to the post's author.
                 </ul>
nl: <ul><li><b>Vasthouden</b> -- dit houdt het bericht vast voor
                 goedkeuring door de lijstmoderators.
    
                 <p><li><b>Weigeren</b> -- dit weigert automatisch het bericht
                 door een bouncemelding naar de verzender te sturen. De tekst
                 van de bouncemelding kan door u <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >worden ingesteld</a>.
    
                 <p><li><b>Negeren</b> -- simpelweg het bericht negeren, zonder
                 bericht aan de verzender.
                 </ul>

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to moderated members who post to this list.
nl: Tekst die wordt ingevoegd in elke
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >weigeringsmelding</a>
                 die wordt verzonden aan gemodereerde leden die
                 berichten naar deze lijst sturen.

en: Non-member filters
nl: Niet-ledenfilters

en: List of non-member addresses whose postings should be
                 automatically accepted.
nl: Lijst van adressen van niet-leden van wie berichten
                 automatisch moeten worden geaccepteerd.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 accepted with no further moderation applied.  Add member
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.
nl: Berichten van deze niet-leden worden automatisch
                 geaccepteerd zonder verdere moderatie.  Voeg adressen
                 van leden per regel toe. Start een regel met een ^ teken om
                 aan te geven dat het om een regular expression match gaat.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 immediately held for moderation.
nl: Lijst van adressen van niet-leden van wie berichten 
                 onmiddellijk worden vastgehouden voor moderatie.

en: Postings from any of these non-members will be immediately
                 and automatically held for moderation by the list moderators.
                 The sender will receive a notification message which will allow
                 them to cancel their held message.  Add member addresses one per
                 line; start the line with a ^ character to designate a regular
                 expression match.
nl: Berichten van deze niet-leden zullen onmiddellijk
                 en automatisch worden vastgehouden voor moderatie door de
                 lijstmoderators.
                 De verzender zal een meldingsbericht ontvangen dat het mogelijk
                 maakt om zijn/haar vastgehouden bericht te annuleren.  Voeg
                 adressen van leden per regel toe. Start een regel met een ^ teken
                 om aan te geven dat het om een regular expression match gaat.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically rejected.
nl: Lijst van adressen van niet-leden van wie berichten
                 automatisch zullen worden geweigerd.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 rejected.  In other words, their messages will be bounced back to
                 the sender with a notification of automatic rejection.  This
                 option is not appropriate for known spam senders; their messages
                 should be
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatically discarded</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
nl: Berichten van deze niet-leden zullen automatisch worden
                 geweigerd. M.a.w. hun berichten zullen worden gebounced naar
                 de verzender met een melding van automatische weigering. Deze
                 instelling geldt niet voor hier bekende spamverzenders. Berichten
                 die zij sturen worden
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatisch genegeerd.</a>.
    
                 Voeg adressen van leden per regel toe. Start een regel met een ^
                 teken om aan te geven dat het om een regular expression match gaat.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically discarded.
nl: Lijst van adressen van niet-leden van wie berichten
                 automatisch zullen worden genegeerd.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 discarded.  That is, the message will be thrown away with no
                 further processing or notification.  The sender will not receive
                 a notification or a bounce, however the list moderators can
                 optionally <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >receive copies of auto-discarded messages.</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
nl: Berichten van deze niet-leden zullen automatisch worden
                 genegeerd. Dat betekent dat het bericht wordt weggegooid
                 zonder verdere verwerking of meldingen. De verzender ontvangt
                 geen meldingen of bounceberichten, hoewel de lijstmoderators
                 als ze dat wensen <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >kopieën kunnen krijgen van automatisch geweigerde berichten.</a>.
    
                 Voeg adressen van leden per regel toe. Start een regel met een ^
                 teken om aan te geven dat het om een regular expression match gaat.

en: Action to take for postings from non-members for which no
                 explicit action is defined.
nl: Te ondernemen actie voor berichten van niet-leden voor
                 geen expliciete actie is gedefinieerd.

en: When a post from a non-member is received, the message's
                 sender is matched against the list of explicitly
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >accepted</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >rejected</a> (bounced), and
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >discarded</a> addresses.  If no match is found, then this action
                 is taken.
nl: Als een bericht van een niet-lid is ontvangen zal de zender
                 van het bericht wordt vergeleken met de lijst van expliciet
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >geaccepteerde</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">vastgehouden</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >geweigerde</a> (bounced), en
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >genegeerde</a> adressen.  Als niets in deze lijsten is gevonden, dan zal
                 deze actie worden uitgevoerd.

en: Should messages from non-members, which are automatically
                 discarded, be forwarded to the list moderator?
nl: Moeten berichten van niet-leden die automatisch zijn geweigerd
                 worden doorgestuurd naar de lijstmoderator?

en: This section allows you to configure various filters based on
                the recipient of the message.
nl: Deze sectie maakt het mogelijk om verschillende filters in te 
                stellen op basis van de ontvanger van het bericht.

en: Recipient filters
nl: Ontvangstfilters

en: Must posts have list named in destination (to, cc) field
                 (or be among the acceptable alias names, specified below)?
nl: Moeten berichten de lijst noemen in de bestemmingsvelden (to, cc)
                 (of voldoen aan de geaccepteerde aliasnamen hieronder)?

en: Many (in fact, most) spams do not explicitly name their
                 myriad destinations in the explicit destination addresses - in
                 fact often the To: field has a totally bogus address for
                 obfuscation.  The constraint applies only to the stuff in the
                 address before the '@' sign, but still catches all such spams.
    
                 <p>The cost is that the list will not accept unhindered any
                 postings relayed from other addresses, unless
    
                 <ol>
                     <li>The relaying address has the same name, or
    
                     <li>The relaying address name is included on the options that
                     specifies acceptable aliases for the list.
    
                 </ol>
nl: De meeste spamberichten noemen niet expliciet de naam van
                 hun bestemmingen in de bestemmingsadressen.
                 Sterker nog, in feite staat er in To:(Aan) veld een nepadres
                 om verwarring te zaaien. Deze beperking geldt allen voor het
                 gedeelte voor het '@' teken, maar zal voldoende werken.
    
                 <p>Het nadeel is dat de lijst niet ongehinderd berichten
                 die zijn gerelayed vanaf andere adressen accepteert, tenzij
    
                 <ol>
                     <li>het relayadres dezelfde naam heeft, of
    
                     <li>de relayadresnaam is toegevoegd aan de instellingen
                     van aliasen die voor de lijst geaccepteerd worden.
    
                 </ol>

en: Alias names (regexps) which qualify as explicit to or cc
                 destination names for this list.
nl: Aliasnamen (regexps) die voldoen als expliciet to of cc
                 bestemmingsnamen voor deze lijst.

en: Alternate addresses that are acceptable when
                 `require_explicit_destination' is enabled.  This option takes a
                 list of regular expressions, one per line, which is matched
                 against every recipient address in the message.  The matching is
                 performed with Python's re.match() function, meaning they are
                 anchored to the start of the string.
                 
                 <p>For backwards compatibility with Mailman 1.1, if the regexp
                 does not contain an `@', then the pattern is matched against just
                 the local part of the recipient address.  If that match fails, or
                 if the pattern does contain an `@', then the pattern is matched
                 against the entire recipient address.
                 
                 <p>Matching against the local part is deprecated; in a future
                 release, the pattern will always be matched against the entire
                 recipient address.
nl: Alternatieve adressen die wordt geaccepteerd als 
                 `require_explicit_destination' is aangezet. Deze instelling neemt
                 een lijst van regular expressions, een per regel, die vergeleken
                 wordt met elke ontvangstadres in het bericht. Het vergelijken
                 gebeurt met Python's re.match() functie, wat betekent dat ze
                 zijn verankerd met het begin van de string.
                 
                 <p>Voor een goede werking met eerdere versies van Maillman,
                 zoals Mailman 1.1, zal als  de regexp geen `@'-teken bevat het
                 patroon worden vergeleken met het local deel van het
                 ontvangstadres.  Als er geen gelijke is of als het patroon geen
                 `@'-teken bevat, dan wordt het patroon vergeleken met het hele
                 ontvangstadres.
                 
                 <p>Vergelijken met het local deel is achterhaald. In een volgende
                 release zal het patroon altijd worden vergeleken met het hele
                 ontvangstadres.

en: Ceiling on acceptable number of recipients for a posting.
nl: Grens voor het aantal ontvangers dat geaccepteerd kan worden voor een bericht.

en: If a posting has this number, or more, of recipients, it is
                 held for admin approval.  Use 0 for no ceiling.
nl: Als een bericth dit aantal heeft of meer ontvangers, dan
                 zal het bericht worden vastgehouden voor
                 goedkeuring door de beheerder. Gebruik 0
                 geen grens.

en: This section allows you to configure various anti-spam
                filters posting filters, which can help reduce the amount of spam
                your list members end up receiving.
nl: Deze sectie maakt het mogelijk om verschillende 
                anti-spam berichtfilters in te stellen, die u kunnen helpen
                om de hoeveelheid spam die u leden krijgen te
                verminderen.

en: Anti-Spam filters
nl: Anti-spamfilters

en: Hold posts with header value matching a specified regexp.
nl: Houd berichten vast met headerwaardes die gelijk zijn aan de gespecificeerde regexp.

en: Use this option to prohibit posts according to specific
                 header values.  The target value is a regular-expression for
                 matching against the specified header.  The match is done
                 disregarding letter case.  Lines beginning with '#' are ignored
                 as comments.
    
                 <p>For example:<pre>to: .*@public.com </pre> says to hold all
                 postings with a <em>To:</em> mail header containing '@public.com'
                 anywhere among the addresses.
    
                 <p>Note that leading whitespace is trimmed from the regexp.  This
                 can be circumvented in a number of ways, e.g. by escaping or
                 bracketing it.
nl: Gebruik deze instellling om berichten tegen te houden
                 volgens specifieke headerwaarden. De doelwaarde is een
                 regular-expression voor vergelijking met de gespecificeerde
                 header. De vergelijking wordt gedaan onafhankelijk van of
                 er sprake is van hoofdletters/kleine letters.  Regels die
                 beginnen met '#' worden genegeerd en als opmerkingen
                 beschouwd.
    
                 <p>Bijvoorbeeld:<pre>to: .*@public.com </pre> betekent dat alle
                 berichten met een <em>To:</em> berichtheader die '@public.com'
                 bevat worden vastgehouden.
    
                 <p>Let op dat spaties voor de regexp worden weggehaald.  Dit kan
                 worden omzeild door bijvoorbeeld escape karakters te of
                 haakjes te gebruiken.

en: Topics
nl: Onderwerpen

en: List topic keywords
nl: Maillijst onderwerpsleutelwoorden

en: Disabled
nl: Uit

en: Enabled
nl: Aan

en: Should the topic filter be enabled or disabled?
nl: Moet het onderwerpfilter aan of uit staan?

en: The topic filter categorizes each incoming email message
                 according to <a
                href="http://www.python.org/doc/current/lib/module-re.html">regular
                 expression filters</a> you specify below.  If the message's
                 <code>Subject:</code> or <code>Keywords:</code> header contains a
                 match against a topic filter, the message is logically placed
                 into a topic <em>bucket</em>.  Each user can then choose to only
                 receive messages from the mailing list for a particular topic
                 bucket (or buckets).  Any message not categorized in a topic
                 bucket registered with the user is not delivered to the list.
    
                 <p>Note that this feature only works with regular delivery, not
                 digest delivery.
    
                 <p>The body of the message can also be optionally scanned for
                 <code>Subject:</code> and <code>Keywords:</code> headers, as
                 specified by the <a
           href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 configuration variable.
nl: Het onderwerpfilter categoriseert elk binnengekomen e-mailbericht
                 volgens de <a
                 href="http://www.python.org/doc/current/lib/module-re.html">regular
                 expression filters</a> die u hieronder specificeert. Als het bericht
                 <code>Subject:(onderwerp)</code> of de <code>Sleutelwoord:</code>
                 -header gelijk is aan een onderwerpfilter, dan zal het bericht in een
                 soort onderwerp<em>bak</em> worden geplaatst. Elke gebruiker
                 kan kiezen om alleen berichten van de maillijst te ontvangen voor
                 een bepaalde onderwerpbak (of bakken). Elk bericht dat niet kon
                 worden gecategoriseerd in een onderwerpbak zal niet aan de lijst
                 worden gestuurd.
    
                 <p>Let op dat deze mogelijkheid alleen werkt met normale
                 maillevering, niet met digestlevering.
    
                 <p>De bodytekst van het bericht kan eventueel ook worden
                 gecontroleerd op <code>Subject:(onderwerp)</code> en <code>Sleutelwoorden:</code>
                 -headers, zoals
                 gespecificeerd in de <a
                 href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 instellingsvariabele.

en: How many body lines should the topic matcher scan?
nl: Hoeveel bodytekstregels moet de onderwerpvergelijker controleren?

en: The topic matcher will scan this many lines of the message
                 body looking for topic keyword matches.  Body scanning stops when
                 either this many lines have been looked at, or a non-header-like
                 body line is encountered.  By setting this value to zero, no body
                 lines will be scanned (i.e. only the <code>Keywords:</code> and
                 <code>Subject:</code> headers will be scanned).  By setting this
                 value to a negative number, then all body lines will be scanned
                 until a non-header-like line is encountered.
nl: De onderwerpvergelijker zal het aangeven aantal regels van het
                 bericht controleren op zoek naar onderwerpsleutelwoorden.
                 Het controleren van de bodytekst stopt als het aantal regels is
                 bereikt of als een niet-header-achtige bodytekstregel is
                 tegengekomen. Door deze instelling op 0 in te stellen zullen geen
                 bodytekstregels worden gecontroleeerd (m.a.w. alleen de
                 <code>Sleutelwoorden:</code> en de
                 <code>Subject:(onderwerp)</code>-headers zullen worden
                 gecontroleerd). Door deze instelling op een negatief getal te
                 zetten zullen alle bodytekstregels worden gecontroleerd totdat
                 een niet-header-achtige regel is tegengekomen.

en: Topic keywords, one per line, to match against each message.
nl: Onderwerpsleutelwoorden, een per regel, voor vergelijking met elk bericht.

en: Each topic keyword is actually a regular expression, which is
                 matched against certain parts of a mail message, specifically the
                 <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code> message headers.
                 Note that the first few lines of the body of the message can also
                 contain a <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code>
                 "header" on which matching is also performed.
nl: Elk onderwerpsleutelwoord is eigenelijk een regular expression, die wordt
                 vergeleken met bepaalde delen van een mailbericht, met name de
                 <code>Sleutelwoorden:</code> en <code>Subject:(onderwerp)</code>
                 -berichtheaders.
                 Let op dat de paar eerste regels van de bodytekst van het bericht ook
                 <code>Sleutelwoorden:</code> en <code>Subject:(onderwerp)</code>
                 "-headers" kunnen bevatten waarop controle wordt gedaan.

en: Mail&lt;-&gt;News&nbsp;gateways
nl: E-mail&lt;-&gt;Nieuwsgatewayinstellingen

en: Mail-to-News and News-to-Mail gateway services.
nl: E-mail-naar-Nieuws en Nieuws-naar-E-mail gateway services.

en: News server settings
nl: Nieuwsgatewayinstellingen

en: The Internet address of the machine your News server is
                 running on.
nl: Het internetadres van de machine waarop uw nieuwsserver
                 draait.

en: The News server is not part of Mailman proper.  You have to
                 already have access to a NNTP server, and that NNTP server has to
                 recognize the machine this mailing list runs on as a machine
                 capable of reading and posting news.
nl: De nieuwsserver is geen deel van Mailman. U moet al
                 toegang hebben tot een NNTP server en die NNTP server moet
                 uw machine waar de maillijst op draait erkennen als een machine
                 die nieuws kan versturen en ontvangen.

en: The name of the Usenet group to gateway to and/or from.
nl: De naam van de Usenet groep die wordt gebruikt als doorgeefluik.

en: Should new posts to the mailing list be sent to the
                 newsgroup?
nl: Moeten nieuwe berichten aan de maillijst naar de
                 nieuwsgroep worden verzonden?

en: Should new posts to the newsgroup be sent to the mailing
                 list?
nl: Moeten nieuwe berichten aan de nieuwsgroep naar de
                 maillijst worden verzonden?

en: Forwarding options
nl: Doorstuuropties

en: Moderated
nl: Gemodereerd

en: Open list, moderated group
nl: Open lijst, gemodereerde groep

en: The moderation policy of the newsgroup.
nl: Het moderatiebeleid van de nieuwsgroep.

en: This setting determines the moderation policy of the
                 newsgroup and its interaction with the moderation policy of the
                 mailing list.  This only applies to the newsgroup that you are
                 gatewaying <em>to</em>, so if you are only gatewaying from
                 Usenet, or the newsgroup you are gatewaying to is not moderated,
                 set this option to <em>None</em>.
    
                 <p>If the newsgroup is moderated, you can set this mailing list
                 up to be the moderation address for the newsgroup.  By selecting
                 <em>Moderated</em>, an additional posting hold will be placed in
                 the approval process.  All messages posted to the mailing list
                 will have to be approved before being sent on to the newsgroup,
                 or to the mailing list membership.
    
                 <p><em>Note that if the message has an <tt>Approved</tt> header
                 with the list's administrative password in it, this hold test
                 will be bypassed, allowing privileged posters to send messages
                 directly to the list and the newsgroup.</em>
    
                 <p>Finally, if the newsgroup is moderated, but you want to have
                 an open posting policy anyway, you should select <em>Open list,
                 moderated group</em>.  The effect of this is to use the normal
                 Mailman moderation facilities, but to add an <tt>Approved</tt>
                 header to all messages that are gatewayed to Usenet.
nl: Deze instelling bepaalt het moderatiebeleid van de nieuwsgroep
                 en zijn interactie met het moderatiebeleid van de maillijst
                 Dit heeft alleen betrekking op de nieuwsgroep <em>waarnaar</em>
                 u doorstuurt, dus als er alleen vanuit Usenet naar uw wordt
                 doorgegeven of als de nieuwgroep waarnaar u doorstuurt niet
                 gemodereerd is dan zet u deze instelling op <em>Geen</em>.
    
                 <p>Als de nieuwsgroep gemodereerd wordt dan kunt u deze
                 maillijst opzetten met het modereeradres van de nieuwsgroep.  Door
                 <em>Gemodereerd</em> te kiezen, zal een extra berichtvasthouding
                 worden geplaatst in het goedkeuringproces.  Alle berichten aan de
                 maillijst zullen moeten worden goedgekeurd voordat ze naar de
                 nieuwsgroep of naar de maillijst worden gestuurd.
    
                 <p><em>Let op dat als het bericht een <tt>Approve</tt>-header
                 heeft met het lijstwachtwoord er in deze extra berichtvasthouding
                 zal worden omzeild. Zo is het mogelijk dat zenders met bevoegdheid
                 direct berichten kunnen sturen aan de lijst en de nieuwsgroep.</em>
    
                 <p>Tot slot, als de nieuwsgroep wordt gemodereerd, maar u wilt
                 toch een open verzendbeleid, dan kiest u voor <em>Open lijst,
                 gemodereerde groep</em>. Dit zorgt ervoor dat de normale
                 Mailman moderatiemogelijkheden worden gebruikt, terwijl er
                 <tt>Approved</tt>-header wordt ingesteld in alle berichten
                 die worden doorgestuurd naar Usenet.

en: Prefix <tt>Subject:</tt> headers on postings gated to news?
nl: <tt>Subject:</tt>-headervoorvoegsels in berichten ook in berichten doorsturen naar nieuws?

en: Mailman prefixes <tt>Subject:</tt> headers with
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">text you can
                 customize</a> and normally, this prefix shows up in messages
                 gatewayed to Usenet.  You can set this option to <em>No</em> to
                 disable the prefix on gated messages.  Of course, if you turn off
                 normal <tt>Subject:</tt> prefixes, they won't be prefixed for
                 gated messages either.
nl: Mailman kan een voorvoegsel in de <tt>Subject:</tt>-headers
                 met <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">tekst die u
                 heeft opgegeven</a> neerzetten. Normaliter zal zo'n voorvoegsel
                 ook in berichten doorgestuurd naar Usenet verschijnen. U kunt
                 echter door deze instelling op <em>Nee</em> te
                 zetten dit uitschakelen voor doorgestuurde nieuwsberichten.
                 Natuurlijk zal als u de normale <tt>Subject:</tt> prefix(voorvoegsel),
                 uitschakelt er ook geen voorvoegsel in doorgestuurde
                 nieuwsberichten verschijnen.

en: Mass catch up
nl: Alle berichten synchronisatie

en: Should Mailman perform a <em>catchup</em> on the newsgroup?
nl: Moet Mailman een <em>synchroniseeractie</em> doen op de nieuwsgroep?

en: When you tell Mailman to perform a catchup on the newsgroup,
                 this means that you want to start gating messages to the mailing
                 list with the next new message found.  All earlier messages on
                 the newsgroup will be ignored.  This is as if you were reading
                 the newsgroup yourself, and you marked all current messages as
                 <em>read</em>.  By catching up, your mailing list members will
                 not see any of the earlier messages.
nl: Als u Mailman verteld om een synchroniseeractie te doen op de
                 nieuwsgroep, dan betekent dat u wilt dat berichten worden
                 doorgestuurd naar de maillijst met het volgende nieuwe
                 bericht dat gevonden wordt. Alle eerdere berichten op de
                 nieuwsgroep worden genegeerd. Dit is alsof u zelf de
                 nieuwsgroep leest en u alle huidige berichten markeert als
                 <em>gelezen</em>.  Door de synchroniseeractie zullen uw
                 maillijstleden geen eerdere berichten zien.

en: %(listinfo_link)s list run by %(owner_link)s
nl: %(listinfo_link)s lijst wordt beheerd door %(owner_link)s

en: %(realname)s administrative interface
nl: %(realname)s beheerdersinstellingen

en:  (requires authorization)
nl:  (wachtwoord vereist)

en: Overview of all %(hostname)s mailing lists
nl: Overzicht van alle %(hostname)s maillijsten

en: ; it was disabled by you
nl: ; het is door jou uitgezet

en: ; it was disabled by the list administrator
nl: ; het is uitgezet door de lijstbeheerder

en: ; it was disabled for unknown reasons
nl: ; het is uitgezet door onbekende redenen

en: Mail delivery
nl: Mailbezorging

en: the list administrator
nl: de lijstbeheerder

en: also
nl: ook

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.  Once
                confirmation is received, your request will be held for approval
                by the list moderator.  You will be notified of the moderator's
                decision by email.
nl: Er wordt een bericht verzonden ter bevestiging, zodat
                niemand u per ongeluk jou zal aanmelden.  Als
                de bevestiging is ontvangen, wordt uw verzoek 
                vastgehouden voor goedkeuring  door de
                lijstmoderator.  U krijgt via de beslissing van de
                moderator via e-mail toegestuurd.

en: This is %(also)sa private list, which means that the
                list of members is not available to non-members.
nl: Dit is %(also)seen privé lijst, wat betekent
                dat de ledenlijst niet zichtbaar is voor niet-leden.

en: This is %(also)sa hidden list, which means that the
                list of members is available only to the list administrator.
nl: Dit is %(also)seen verborgen lijst, wat betekent
                dat de ledenlijst alleen zichtbaar is voor de lijstbeheerder.

en: This is %(also)sa public list, which means that the
                list of members list is available to everyone.
nl: Dit is %(also)seen publieke lijst, wat betekent
                dat de ledenlijst ook zichtbaar is voor niet-leden.

en: <b><i>either</i></b>
nl: <b><i>of</i></b>

en: <p>... <b><i>or</i></b> select your entry from
                          the subscribers list (see above).
nl: <p>... <b><i>of</i></b> selecteer uw naam
                          uit de ledenlijst (zie boven).

en:  If you leave the field blank, you will be prompted for
            your email address
nl:  Als u dit veld leeg laat dan word er straks gevraagd naar
            uw e-mailadres

en: Click here for the list of
nl: Klik hier voor een lijst van

en:  subscribers:
nl:  leden:

en: Visit Subscriber list
nl: Bezoek de ledenlijst

en: members
nl: leden

en: Address:
nl: Adres:

en: Admin address:
nl: Beheerdersadres:

en: The subscribers list
nl: De aangemelde ledenlijst

en:  and password to visit  the subscribers list: <p><center>
nl:  en wachtwoord om de ledenlijst de zien: <p><center>

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Visit Subscriber List
nl: Bezoek de ledenlijst

en: %(realname)s post acknowledgement
nl: %(realname)s ontvangstbevestiging

en: You are forbidden from posting messages to this list.
nl: U mag geen berichten versturen naar deze lijst.

en: Post to moderated list
nl: Verstuurd naar een gemodereerde lijst

en: Post by non-member to a members-only list
nl: Verstuurd door een gebruiker die geen lid is op een alleen ledenlijst

en: Non-members are not allowed to post messages to this list.
nl: Niet-leden mogen geen berichten sturen naar deze lijst.

en: Too many recipients to the message
nl: Te veel ontvangers in het bericht (AAN:/CC:)

en: Message may contain administrivia
nl: Bericht bevat misschien administratieve commando's

en: Your message had a suspicious header.
nl: Uw bericht heeft een verdachte header.

en: Message body is too big: %(size)d bytes with a limit of
    %(limit)d KB
nl: Bericht is te groot. Het is: %(size)d bytes en het mag maar
    %(limit)d KB groot zijn.

en: Your message was too big; please trim it to less than
    %(kb)d KB in size.
nl: Uw bericht was te groot.Het mag maar
    %(limit)d KB groot zijn.

en: Posting to a moderated newsgroup
nl: Versturen naar een gemodereerde nieuwsgroep

en: Your message to %(listname)s awaits moderator approval
nl: Uw bericht aan %(listname)s wacht op goedkeuring door de moderator

en: HTML attachment scrubbed and removed
nl: HTML attachment verwijderd

en: An HTML attachment was scrubbed...
    URL: %(url)s
nl: Er is een HTML-bijlage verwijderd...
    URL: %(url)s

en: no subject
nl: Geen onderwerp

en: no date
nl: geen datum

en: unknown sender
nl: Onbekende zender

en: An embedded message was scrubbed...
    From: %(who)s
    Subject: %(subject)s
    Date: %(date)s
    Size: %(size)s
    Url: %(url)s
nl: Er is een ingevoegd bericht verwijderd...
    Van: %(who)s
    Onderwerp: %(subject)s
    Datum: %(date)s
    Groote: %(size)s
    Url: %(url)s

en: %(realname)s Digest, Vol %(volume)d, Issue %(issue)d
nl: %(realname)s Digest, Volume %(volume)d, Nummer %(issue)d

en: digest header
nl: digestheader

en: Digest Header
nl: Digestheader

en: Today's Topics:
nl: Onderwerpen van vandaag:

en: digest footer
nl: digestvoetnoot

en: Digest Footer
nl: Digestvoetnoot

en: End of
nl: Eind van

en: Delivered by Mailman<br>version %(version)s
nl: Bezorgd door Mailman<br>versie %(version)s

en: Mon
nl: Ma

en: Thu
nl: Do

en: Tue
nl: Di

en: Wed
nl: Wo

en: Fri
nl: Vr

en: Sat
nl: Za

en: Sun
nl: Zo

en: Mar
nl: Mrt

en: Oct
nl: Okt

en: No list named:
nl: Geen lijst met de naam:

en: List:
nl: Lijst:

en: Password // URL
nl: Wachtwoord - webpagina
